Зеленський нагородив бійця Закарпатської бригади Валерію орденом «За мужність» ІІІ ступеня

Таку високу нагороду оператор ПТРК, солдат 128 ОГШ бригади отримала за знищену техніку та зупинення просування ворожої колони.

На сторінці Закарпатського легіону розповіли, як з першого погляду тендітна дівчина, але відважна захисниця, зупинила просування техніки окупантів кількома пострілами з «Корсара».

“Я чекала в посадці, і тут по нас почало прилітати з танків. У наступну секунду за 300 метрів від мене на дорогу виповзає перший танк – великий, жирний Т-72 із російським триколором. І я зразу роблю пуск з «Корсара». Кілька секунд і ракета влучає прямо в танк – спалах, гуркіт, клуби чорного диму. Т-72 сповзає вбік, завалюється в кювет, а я як закричу з усіх сил: «Я влучила! Влучила!!!»”, —розповідає Валерія.

Перед відходом Валерія побачила, що колона застопорилася й не наважується йти вперед після підбитого танка. З боку колони стирчала тільки одна башта, напевно, від БМП.

“Я навела на неї ПТРК й зробила пуск, але не влучила – відстань була надто мала, і я в метушні не зуміла вірно повести ракету. І тоді, коли вже всі відійшли, я сама під’єднала нову ракету, сіла на землю, прицілилася як слід, зробила пуск і влучила. У БМП здетонував боєкомплект – гуркіт був страшенний. Тільки після цього я відбігла назад за нашими хлопцями і сіла в машину. Ми від’їхали, перегрупувалися й зайняли нові позиції”, — додає захисниця.

За знищену ворожу техніку Валерію нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня, крім того, дівчина відзначена державною медаллю «Захиснику Вітчизни».