Інформаційні візити до п’яти громад Закарпаття

Серію зустрічей про молодіжну політику провели представники ГО «Простір молоді» у межах проєкту «ІМПУЛЬС» для представників Горінчівської, Міжгірської, Білківської, Ясінянської та Буштинської громад. Ознайомлювали з основами молодіжної політики. На прикладі успішних проєктів організації демонстрували, як можна впроваджувати ініціативи вже зараз. Порекомендували пройти базовий тренінг Програми “Молодіжний працівник”, який допоможе особам, котрі працюють із молоддю, покращити навички взаємодії, підвищити компетенції в молодіжній політиці та якісніше надавати послуги для молоді.

До програми може долучитися також молодь віком від 16 років. Аліна Шимон, проєктна менеджерка ГО «Простір молоді», зазначила: «Після того, як учасники пройдуть тренінг, у кожної громади буде закріплений ментор,  який матиме щотижневі зустрічі, як онлайн, так і офлайн. Метою зустрічей буде поглиблення знань та розвиток практичних навичок учасників, які зацікавлені у формуваанні та реалізації молодіжної політики й працюють із молоддю на рівні територіальних громад, із формування місцевої молодіжної політики для представників громад».

Під час інформаційних візитів представники проєкту познайомилися ближчою з учасниками та провели інтерв’ю фокус-групи, щоб більше дізнатися про особливості організації молодіжної роботи та впровадження молодіжної політики в регіоні. Розповіли про діяльність “Асоціації молодіжних працівників України” – спільноту молодіжних працівників і працівниць, які розвивають молодіжну роботу і політику на регіональному та національному рівнях.

Наснажили чимало охочої молоді стати ближчими до змін. Учасник із Білківської громади Іван Ерделі зазначив: “Корисно було ближче познайомитися з програмою “Молодіжний працівник», планую долучитися. Проговорили проблеми молоді в громаді і шляхи вирішення. Молодь потребує віри в себе й підтримки місцевої влади. Нам потрібний доступний простір для активностей. Доволі гострою залишається проблема логістики, що обмежує доступність до заходів у різних селах».

Серією візитів проєкт тільки розпочався. Наступні етапи – підвищення кваліфікації осіб, котрі працюють із молоддю, робота з менторами, які допоможуть сформувати напрямок розвитку молодіжної політики, участь у спеціалізованих тренінгах та мережевих заходах. 

Паралельно проєкт «ІМПУЛЬС» реалізовується в 40 громадах Волинської, Рівненської,  Одеської та Закарпатської областей.

Заходи ГО «Простір молоді» створено в межах проєкту «ІМПУЛЬС», який реалізовано громадською організацією «Асоціація молодіжних працівників України» в рамках Ініціативи «Молодіжний працівник», і який став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». 

Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

За інформацією ГО “Простір молоді”