З 1 лютого «швидкі» запрацюють по-новому

Закарпаття — один із небагатьох регіонів України, де з 1 січня почав працювати єдиний центр екстреної медичної допомоги. Торік для області було закуплено 19 нових карет швидкої допомоги, які оснащені усім необхідним обладнанням, а наприкінці 2012 року надійшла субвенція на «витратні» медикаменти для екстреної медичної допомоги у розмірі 3,5 млн. грн. Разом з тим, у бюджеті області на 2013 рік на такі ж цілі було передбачено 7,5 млн. грн. Фактично фінансування швидкої допомоги цього року збільшилося вдвічі, зазначив начальник управління охорони здоров’я ОДА Роман Шніцер.

З його ж слів, запроваджуючи єдиний підхід до надання екстреної допомоги, найперше чітко потрібно було сепарувати екстрену допомогу від медичної. Останню, приміром, мають надавати сімейні лікарі з 8-ї до 20-ї години. Екстрена ж допомога надається при серцево-судинних, судинно-мозкових захворюваннях, ДПТ, опіках, травмах, тобто у ситуаціях, коли йдеться про життя людини. По-друге, повинні бути єдині стандарти надання такої допомоги, які навіть у Волосянці не відрізнятимуться від тих, що діють в Ужгороді. Також буде запроваджено систематизацію всіх викликів.
З 1 лютого «швидкі» вже запрацюють у цьому режимі. На Ужгородській станції медичної допомоги роботу організували так, що виклик прийматиметься не тільки у телефонному режимі, але й дублюватиметься смс-повідомленням. З моменту його прийняття до передачі на «швидку» має пройти не більше півтори хвилини. Крім того, передбачається залучення сімейних лікарів до екстреної допомоги. Їх також будуть інформувати (через смс), що на дільниці стався такий-то випадок.

Роман Шніцер пообіцяв, що забезпечить усіх сімейних лікарів візитками з тим, аби їх контактні телефони мали всі жителі населених пунктів, які вони обслуговують.

Більше того, з 2014 року відділення екстреної медичної допомоги мають запрацювати у всіх районах області, а в Ужгороді задля економії пального планують ще й відкрити підстанцію швидкої допомоги. Її розташують у «спальному районі». Можливо, це буде вулиця 8 Березня. 9 медичних авто, які нині виїжджають на виклики по місту, розподілять між двома станціями екстреної допомоги. За словами головного медика області, така новація дозволить пришвидшити час прибуття лікарів на виклик.

Надія САРАНА.«Новини Закарпаття»