В Мукачеві затримали автомобільних крадіїв

Протягом останніх кількох місяців до Мукачівського міськвідділу надходили заяви від потерпілих громадян про крадіжки з автомобілів. Спільним у всіх цих випадках було те, що всі машини знаходились на стоянці одного з торгівельних комплексів, замки були відкриті одним способом і цікавило автокрадіїв все, що було у салоні.

 Чотири місяці в полі зору правоохоронців перебували двоє молодиків та один 49-річний чоловік. Днями старший оперуповноважений капітан міліції Іван Кохан, оперуповноважений ст.лейтенант Сергій Міклош під керівництвом досвідченого начальника сектору карного розшуку Мукачівського міського відділу підполковника міліції Ярослава Товкана затримали групу зловмисників, які «чистили» автомобілі, котрі не були обладнані сигналізацією. Мешканці одного з сіл Мукачівщини спеціалізувались на автомобілях марки ВАЗ різних моделей, починаючи від «первака» (ВАЗ 2101) до «сімки» (ВАЗ 2107). Як розповідають хлопці, одна примітивна відмичка відкривала у їхніх «справних» руках всі машини цього модельного ряду.

Коли з санкціонованим обшуком до помешкання чоловіків завітали правоохоронці, то вони, м’якокажучи, були здивовані. Хоч і займались тривалий час протизаконним, та не сподівались, що колись цьому настане кінець. Тільки-но працівники міліції натрапляли на все нові і нові знахідки, то діватись хлопцям було нікуди – зізнавались у скоєному по черзі.

Так, з двох будинків, у яких був проведений обшук, а це у 27-літнього молодика та у помешканні найстаршого, який у їхній групі виконував функції перевізника і його 23-річного сина, було вилучено автомагнітоли різних марок, запасні колеса, комплект ковпаків для автомобіля Skoda, набір ключів, акумулятор, підсилювач звуку, частину панелі та багато іншого. І це лише те, що не встигли продати автозлодії.

Як розповідають чоловіки, «працювали» на стоянках автомобілів. Спочатку відстежували автомобіль, який не оснащений сигналізацією. Потім один з хлопців в рукавицях підходив і провертав замок, другий пильнував ситуацію довкола, а третій під’їжджав на мікроавтобусі ближче до обраної машини-жертви. Коли дверцята були відчинені, залишалась справа кількох хвилин. З салону і багажника витягували все, що їм було до вподоби і що, найголовніше, можна було продати.

Так, наразі за групою крадіїв вже тягнеться десять крадіжок, та, як стверджують правоохоронці, це ще не все. Вирішується питання про порушення кримінальної справи проти односельчан, які, до речі, ніде не працюють. Триває слідство.

Джерело: Мукачівський МВ УМВС України в Закарпатській області