У Рахові згорів дитсадок

У ніч з неділі на понеділок у Чорній Тисі вщент згоріла двоповерхова будівля дитячого дошкільного закладу. 72 вихованців вимушено перебувають вдома, а колектив працівників – у безоплатних відпустках. Незважаючи на вік споруди, завдяки старанням районної і місцевої влади, спонсорській допомозі, тут було створено належні умови для виховання дітей.

 Причину виникнення пожежі з’ясують фахівці. Натомість, на позачерговому засіданні виконкому сільської ради, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Дмитро Андріюк, начальники відділів освіти та охорони здоров’я Михайло Клементєв, Павло Брехлічук, міськрайонного управління Держкомзему в м. Рахів і Рахівському районі Юрій Дзядів, завідувач сектором житлово-комунального господарства РДА Олександр Боднарчук, розглянули варіанти тимчасового розташування дошкільного закладу в придатній будівлі на території населеного пункту.

Як зазначив очільник району, сьогодні важливо у короткий термін підготувати приміщення для наймолодших чорнотисянців, а тому до справи повинні долучитися спільно влада, підприємці, установи та організації. Чіткий розподіл функціональних завдань дозволить у короткий термін відновити роботу дитсадка на базі обраного приміщення, аж поки не буде зведено будівлю нового закладу. Тим більше, що вже розпочато збір попередніх даних для виготовлення проектно-кошторисної документації.

Після обговорення можливих варіантів розташування дитсадка у різних запропонованих приміщеннях, а розглядали кілька пропозицій, в тому числі й часткове залучення будівлі Довжанського лісництва ДП “Ясінянське ЛМГ”, зупинили вибір на будівлі в присілку Подерей, де розташовані початкові класи місцевої ЗОШ. Як зауважив директор навчального закладу Роман Манівчук, сьогодні тут у п’ятьох просторих класах навчається 65 початківців. Є кімната вчителя, працює харчоблок, облаштовано внутрішні туалети. І хоча будівля теж не нова, зведена ще у 1939 році, однак добротна, розташована біля дороги, приміщення відремонтовані, в класах тепло, поруч достатньо місця для облаштування ігрового майданчика. Зрозуміло, що виникнуть певні питання щодо організації навчального процесу для початківців присілку в головному корпусі школи, курсування шкільного автобуса, але йдеться теж про дітей і про тимчасове вирішення складної ситуації.

Після огляду початкових класів зупинилися на даному варіанті. На черзі – придбання інвентаря, адже вогнем повністю знищено матеріальну базу дитсадка.

Голова райдержадміністрації також відвідав спортивну залу Чорнотисянської ЗОШ, враховуючи стабільно низьку температуру повітря впродовж останніх тижнів січня і лютого, поцікавився роботою недавно встановленого автономного електроопалення у приміщенні. Також завітав до амбулаторії, у якій в 2010 році за кошти Європейського Союзу, програми розвитку ООН в Україні, районних держадміністрації та ради, сільської ради і місцевої громадської організації “Тиса”, реалізовано Проект громади зі встановлення енергозберігаючих технологій.

У Ясінянській міській лікарні очільник району, начальник відділу охорони здоров’я та завідувач сектором житлово-комунального господарства райдержадміністрації, в розмові з головним лікарем закладу Михайлом Максимюком раз порушили тему раціонального використання палива, встановлення генератора на випадок аварійного відключення електроенергії. Йшлося і про часткову заміну старих вікон і дверей у відділеннях, функціонування системи опалення і котельні зокрема. Дмитро Дмитрович оглянув пологове та терапевтичне відділення, у палаті для інвалідів, ветеранів Великої Вітчизняної війни поцікавився у пацієнтів умовами перебування і лікування в закладі.

У Ясінянському територіальному центрі голова РДА цікавився дотриманням температурного режиму в приміщеннях, де живуть незаможні мешканці району. Наголосив на дотриманні правил пожежної безпеки (у разі виникнення непередбачуваних ситуацій у соцбудинку повинна спрацювати сигналізація). Побували відвідувачі й у кімнаті обігріву, яка працює цілодобово. Тут є змінний одяг, теплі ковдри, набір продуктів харчування.

Джерело: Прес-служба Рахівської РДА