Таджичка з трьома малолітніми дітьми «блукала» Карпатами

 

Минулої доби прикордонники Чопського загону затримали ще одну групу незаконних мігрантів з азійського регіону. 

Порушників затримав у рамках проведення спеціальних заходів з протидії нелегальній міграції прикордонний наряд відділу «Княгиня» спільно з військовослужбовцями мобільного загону, які патрулювали ділянку українсько-словацького кордону. Виявивши групу невідомих осіб, що рухались лісом в бік Словаччини, охоронці кордону негайно висунулись їм назустріч. На прохання прикордонників надати їм для перевірки свої документи, мандрівники повідомили, що жодних документів при собі не мають. Затриманих виявилось п’ятеро – чоловік, жінка та троє дітей. В ході первинного опитування чоловік повідомив, що є громадянином Польщі. Жінка з трьома хлопчиками 4, 8 та 10 років країною свого походження спочатку вказала Афганістан, але згодом зізналась, що вони є вихідцями з Таджикистану. Також «горе-мандрівники» зазначили, що прямували до Словаччини, а вже звідти мали намір потрапити до Німеччини.

Загалом внаслідок вжитих заходів, а саме завдяки впровадженню в Державній прикордонній службі України новітніх технологій, технічного переоснащення державного кордону, розбудови прикордонної інфраструктури кількість незаконних мігрантів, які використовують Україну для транзиту в країни Євросоюзу, суттєво зменшилася. Про це свідчить не лише статистика Держприкордонслужби, а й дані про кількість незаконних мігрантів, затриманих на кордоні з нашою країною прикордонними відомствами Польщі, Словаччини, Угорщини і Румунії – за 2008-2010 роки вона зменшилася у 2-2,5 рази. За статистикою, лише 2% незаконних мігрантів, які затримуються прикордонними службами країн ЄС, прямують через кордони України та Республіки Білорусь.

Всього за 10 місяців 2013 року Державною прикордонною службою України та прикордонними службами суміжних держав затримано 807 незаконних мігрантів (у 2012 році 1120 незаконних мігрантів). У 2012 році 68% мігрантів, затриманих за незаконне перетинання кордону та інші правопорушення, були вихідцями із пострадянських країн, переважно Молдови, Грузії, Росії (вихідці із Чечні), Азербайджану, Вірменії, Узбекистану, Таджикистану, Киргизстану та Казахстану.

Прес-служба Чопського прикордонного загону