“Правильних” депутатів на довиборах до Закарпатської облради допомогли обирати найняті “братки”

3 березня 2013 року в Закарпатській області відбулися довибори в обласну раду в п’яти виборчих округах. У трьох із них – №№ 5 (місто Мукачеве), 29 (Іршавський район) та 36 (Мукачівський район) – кандидували представники Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Закарпатські свободівці вдруге брали участь у місцевих виборах – рівень підтримки націоналістів громадою краю суттєво збільшився.

Значно зріс результат у виборчому окрузі №36 у Мукачівському районі – майже в чотири рази, де кандидував голова Закарпатської обласної організації ВО “Свобода” Олег Куцин. Порівняно з 2010 роком, де на місцевих виборах у цьому окрузі свободівці вибороли 1,7%, цього разу результат склав 6,3%.

Підсумовуючи результати виборчої кампанії, зазначив Олег Куцин зазначив, що вибори в Закарпатті засвідчили масові фальсифікації, підкуп виборців, так звані “каруселі”, використання адмінресурсу та порушення правил виборчого процесу з боку провладних партій. Свободівці подавали декілька позовів у суди, більшість із яких не приймали. Іршавський районний суд позов Михайла Мочана задовольнив, а в Мукачівському районі суд відмовив у розгляді справи.

До всього варто повідомити про те, як все ж таки організовували вибори на окремих округах. Одному зі свободівців вдалося поспілкуватися з місцевим “братком” у смт. Чинадієве, який керував “виборчим процесом”. “У нашому селі ми керуємо будь-якими виборами. Нам все одно, на кого працювати – на “регіонала” чи “єдиноцентриста”. Хто перший заніс десять тисяч доларів, той і виграв”, – зазначив місцевий “авторитет”.

Якщо раніше “братки” хоч трохи ділилися “прибутками” з людьми, то цього разу вони просто заходили до хати і копняками гнали на виборчу дільницю. Увечері об’їжджали всі кав’ярні, бари і збирали молодь. Під дільницею давали їм свої паспорти, називали члена комісії, до якого треба підійти по бюлетень. На зауваження журналістів від ВО “Свобода” ніхто не реагував. Звірити паспорт зі списком не дозволяли. Настирливих, наполегливих рішеннями дільничних комісій вилучали з дільниць.

У малих та віддалених селах “братки” працювали ще простіше – в кожну хату заносили пляшку “паленої” горілки. Увечері всі були спостерігачами масового явища: люди на підпитку підходили до дільниць, відмічалися, після чого виконували “громадянський обов’язок”. Там, де свободівці зуміли перешкодити цим ганебним процесам, результат провладних кандидатів було суттєво зменшено. Зокрема, в селищі Кольчине за свободівця проголосували близько 20-ти відсотків виборців.
Прес-служба Закарпатської обласної організації ВО “Свобода”