На Закарпатті злочинці прикриваються журналістськими посвідченнями, щоб отримати зброю

Ігор Лубченко каже, що посвідчення НСЖУ не є підставою для отримання дозволу на зброю

Житель закарпатського райцентру Великий Березний Володимир Копча, який у грудні минулого року вбив учителя фізкультури, отримав зброю на підставі посвідчення члена Національної спілки журналістів України (НСЖУ), яке своєю чергою здобув як журналіст київської газети «Бізнес Україна». Про це розповів начальник головного управління МВСУ в Закарпатській області Віктор Русин, пише Gazeta.ua.

«Як з’ясувалося, Копча був членом Національної спілки журналістів України. У листопаді 2004 року він подав членський квиток та підтвердження, що є позаштатним кореспондентом київської газети “Бізнес Україна”. На основі цих документів у департаменті йому видали дозвіл на носіння травматичної зброї», – сказав пан Русин.

Володимир Копча із 17-річним сином Юрієм та товаришем Валерієм Сирохманом вночі 19 грудня 2011 року розстріляли 30-річного вчителя фізкультури Павла Опаленика. Пошуком убивць міліція зайнялася тільки в обід наступного дня. Але досі їх не знайшла. За словами Віктора Русина, через це з посади усунули начальника райвідділу міліції, а начальник штабу Великоберезнянського РВ УМВС було звільнено з органів внутрішніх справ: «Начальник штабу за гроші попереджав убивць, що їх шукають», – зізнався головний міліціонер області.

На Закарпатті це вже не перший випадок, коли злочинці, прикриваючись членськими квитками Національної спілки журналістів України, отримують дозвіл на носіння зброї. Як розповів Віктор Русин, ужгородський екс-чиновник Михайло Пісняк, який у ніч з 13 на 14 січня влаштував стрілянину в ужгородській кав’ярні «Правда», дозвіл на носіння зброї отримав також за фальшивим журналістським посвідченням.

Як прокоментував «Телекритиці» голова НСЖУ Ігор Лубченко, посвідчення спілки не є підставою для отримання дозволу на зброю. «Він (Володимир Копча. – ТК) не повинен був отримувати дозвіл через спілку журналістів, бо заявку на зброю подає редакція того ЗМІ, в якій працює ця людина, і редакція пише, на якій підставі йому треба видати зброю: чи то він є автором кримінальної тематики, чи він розвінчує, виступає проти порушників. Редакція наводить самі матеріали, щоб видно було, що він справді займається журналістською боротьбою з кримінальним світом. І тоді тільки на підставі цього листа приймає рішення, видати зброю чи ні. Якщо він є членом спілки, то вона може подати листа, що він є членом з такого-то року, і не більше. Якщо хтось видав саме на підставі посвідчення члена спілки зброю, то це неправильно зробили», – коментує Ігор Лубченко.

«Телекритика»