Мирослав Дочинець зустрівся із земляками в Хусті
- Закарпаття
- 21:42 | 26.02.2013
На одному диханні пройшла зустріч з прозаїком, публіцистом, видавцем Мирославом Дочинцем у стінах рідної йому з юних літ Хустської центральної міської бібліотеки. Це якраз той випадок, коли можна сказати – яблуку ніде було впасти.
Розпочалася зустріч зі вступного слова директора бібліотеки Вікторії Курденко. Шефиня книгозбірні поділилася з присутніми своїми враженнями про книжки популярного українського письменника та висловила впевненість, що плоди його творчості гідні того, аби полонити серця і душі якомога більшої кількості читачів. Запропонувавши оптимальний варіант спілкування аудиторії з письменником-земляком, В.Курденко надала слово поважній в літературних колах людині.
На початках літератор згадав сторінки з свого дитинства, роботу в газетах, бібліотеку, зі скарбами якої зріднився навіки. Каже, книжка – це щось божественне. Саме їй, книжці, письменник приділив левову частку свого виступу. І це знаково, оскільки його видання розходяться масовими тиражами, стаючи справжніми бестселерами.
Постійні ж відвідувачі читального залу, користуючись нагодою, зверталися до автора з питаннями про його творчі будні і плани, його відношення до трактування історії нашого краю, політичної ситуації тощо. Присутній на творчому вечорі депутат Закарпатської обласної ради Степан Деркач поцікавився в Мирослава Дочинця його баченням ситуації довкола русинства. Оскільки ця тема вже не один рік мусолиться у пресі та середовищі громадських організацій, природно, що й інші хустяни долучилися до її обговорення. За словами п. Михайла, русинство на Закарпатті було, є і буде. Прикро, каже, що в нашій крайовій літературі не вироблено повноцінного образу русина, а праці на цю тематику і досі не поціновані та не піднесені на належний рівень. Батько обласного депутата Тиберій Деркач, звертаючись до прозаїка, повідав, що пам’ятає його в роки юності, вони дружили сім’ями.
Порушили й тему Шевченківської премії, номінантом якої Мирослав Дочинець був минулоріч. З цього приводу він навіть пожартував: “Ми зі Степаном Деркачем знаходимося зараз в одному положенні: він не став депутатом Верховної Ради, а я – лауреатом Шевченківської премії”.
Треба зазначити, що корінному хустянину Дочинцю прикро бачити своє рідне місто у занедбаному стані. Дороги, за його словами, не витримують жодної критики. Перша столиця Карпатської України заслуговує на те, аби бути привабливою в усіх аспектах. Звідси вийшли в люди чимало особистостей, які своєю подвижницькою працею прославили місто на Тисою далеко за межі Закарпаття.
І наостанок – місцеві ЗМІ в особі РТК “Хуст” та міський голова Кащук чомусь проігнорували важливу для міста культурну подію, хоч і були поінформовані про неї заздалегіть. Повважали, мабуть, що завелика честь для них відвідувати подібні культурно-мистецькі акції.
Завершилося творче спілкування авторгаф-сесією та виступами місцевих талановитих виконавців, які шедеврально виконали класичні твори на різних музичних інструментах.
Михайло ІГНАТ
Джерело:Cевлюш Інфо
Коментувати