Касові апарати з 1-го січня: На Закарпатті це стосується 30 тисяч підприємців

30 тисяч 134 закарпатських підприємці, платники єдиного податку, підпадають під дію закону про касові апарати.

Про це повідомив заступник начальника обласної податкової служби Ілля Матьола. За його словами, загалом в краї станом на 1 грудня – понад 35 тисяч з половиною тисяч підприємців. Про це пише Суспільне.Закарпаття.

Закон про касові апарати почне діяти з 1 січня 2022 року. Він передбачає, що підприємці, дохід яких оподатковується за спрощеною системою, мають використовувати касові апарати.

“Із тих платників, які підпадають під дію норми податкового кодексу, на сьогоднішній день цією нормою скористалися лише 8 % від загальної кількості, — сказав Ілля Матьола. — Це дуже мало. Тобто програмним РРО (реєстратором розрахункових операцій) скористалися 899 платників єдиного податку, а класичним РРО – 1606”.

Начальник відділу фактичних перевірок ДПС у Закарпатській області Михайло Подгорнов сказав: з 1 січня 2022 року підприємці, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування 2, 3 та 4 групи повинні будуть застосовувати касові апарати при проведенні розрахункових операцій.

“Під час використання касового апарату слід пам’ятати, що кожна розрахункова операція, яка проводиться підприємцем має проходити через касовий апарат із видачею відповідного розрахункового документа”, — прокоментував він.

Нагадаємо, 4 листопада у Верховній раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає відтермінування на один рік застосування касових апаратів для спрощеної системи оподаткування для малого та середнього бізнесу. 63% підприємців вважають запровадження обов’язкових касових апаратів для малого бізнесу утисками з боку влади. В той же ж час 51% опитаних українців підтримують цю ініціативу.

Підприємець 1 групи – працює без найманих осіб. Його річний обсяг доходу не повинен перевищувати мільйона гривень. Підприємці 2 групи — ті, що мають не більше 10 найманих працівників, їхній річний дохід не повинен перевищувати 5-ти мільйонів гривень. Підприємці 3 групи можуть мати необмежену кількість найманих працівників, але їхній річний дохід не повинен перевищувати 7-ми мільйонів гривень. В 4-у групу платників єдиного податку входять підприємці, які займаються фермерською діяльністю. Про це розповів кандидат економічних наук Західноукраїнського університету Володимир Валігура.