Як у Підвиноградові ділять землю: 38 тисяч гривень оплатиш – отримаєш “безкоштовну ділянку під забудову”… (Фото, відео)
- Виноградів
- 21:07 | 27.07.2015
У неділю, 26 липня, у сільському клубі Підвиноградова було гаряче, як у прямому, так і в переносному значенні слова.
Приводом для громадського зібрання стало ось це “Повідомлення” (на фото нижче), яке прийшло близько 250 мешканцям села, що подавали раніше заяви на отримання безкоштовної (по закону) ділянки під забудову.
Найперше що обурило потенційних забудовників- це сума коштів, які вони мали оплатити у 20-ти денний термін ( не багато не мало 38.000 тис. гривень), не маючи на руках (!) навіть рішення сільради про виділення земельної ділянки!!!
Також незрозуміло людям, чому вони мають платити, наприклад, за прокладання газопроводу, якщо, можливо, вони не бажають його взагалі заводити до будинку, а оберуть лише електричне споживання ( опалення та приготування їжі на електроплиті)? Були й такі, що взагалі мають намір ( після побачених цифр у “повідомленні”) встановити за такі гроші автономне електропостачання – сонячні батареї і т.д.
Ще один збудник- чому усі забудовники змушені у примусовому порядку оформляти проект відводу земельної ділянки лише у одній фірмі (це монополія), коли такі послуги є значно дешевші у інших?
Як з’ясувалося у ході громадського обговорення ( хоча то було більше схоже на баталії, або програму “Шустера”, коли спікера ніхто не чує), вся справа у рішенні сільради під № 514 від 10 лютого 2015 року, у якому говориться про те, що громадяни, подаючи заяву на виділення земділянки під забудову “згідні оплатити всі запропоновані проекти”, щоб отримати “безкоштовну землю”…
Договорилися до того, що громадою було вирішено взяти адвоката, через якого подати колективне звернення у прокуратуру та інші правоохоронні органи для з’ясування правомірності рішення сільської ради № 514 від 10 лютого 2015 року і всієї цієї ситуації що склалася у селі.
Ми взяли коментар у адвоката Валерія Нечаєва, який повідомив наступне:
Відповідно до ст. 121 Земельного кодексу України (надалі кодекс) Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель комунальної власності в таких розмірах: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара.
Тобто за таку земельну ділянку не потрібно сплачувати кошти (викуп, тощо).
Потім діє положення ст. 118 кодексу, яка чітко встановлює порядок отримання такої ділянки:
Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки подають клопотання до відповідного органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність.
У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки. Органам місцевого самоврядування забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені кодексом.
Відповідний орган місцевого самоврядування розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
У разі, якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання орган місцевого самоврядування, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому Кодексом.
Тобто, хочеш земельну ділянку,- пиши клопотання в сільську раду і долучай до неї графічно зображене бажане місце розташування із бажаним розмірами та площею ділянки. Таке клопотання пишеться безкоштовно відповідно до закону і розглядається радою також безкоштовно. Після надання дозволу на розробку проекту, маєш змогу звернутися до будь-якого землевпорядника (ТОВ «Експерт», Штефан, Гео-сев, Демчак, тощо). Хоча слід зазначити, що ціни на виготовлення проекту відводу сильно не відрізняються між організаціями.
Після розробки проекту і його затвердження радою (останнє є безкоштовним), завершальна стадія закінчується у реєстраційній службі, яка має офіційні встановлені мита в невеликих розмірах (близько 100-200 грн.).
Орієнтовно безкоштовна приватизація обходиться в законних рамках у розмірі 5000-6000 грн., що становить собою послуги землевпорядної організації, реєстраційні послуги та витрати на копіювання, нотаріальні завірення копій, тощо).
Відповідно до закону громадянин в процесі приватизації землі не повинен надавати кошти на рахунки громадських організацій для забезпечення газо- та електро-постачання, покривати їх витрати на банківське обслуговування та замовляти детальний план території.
Детальний план території повинна замовляти сільська рада, а не громада.
Хоча, історична практика в Україні і показує нам приклади створення кооперативів для забезпечення дорожнього покриття, заведення газопостачання та електропостачання. Однак кооперативи створюються за вільною згодою громадян і не має жодного відношення до реалізації права на безкоштовну приватизацію землі.
Участь представників сільської ради у заснуванні громадської організації, яка повинна бути отримувачем значних коштів свідчить про «корупційні наміри» та непрозоре розпорядження коштами, адже на відміну від благодійних організацій, громадські організації не повинні звітувати публічно про отримані та витрачені кошти.
Для мешканців села, мабуть, не буде відкриттям (а можливо і буде), хто є засновником Громадської організації на рахунок якої мали би поступити більше 7 мільйонів гривень, та все ж публікуємо прізвища засновників: РОМАН ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 ДЕЯК АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 АЛЕКСИК ОЛЕГ ІВАНОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 ПАЛІНЧАК НАТАЛІЯ ІВАНІВНА Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 ГРЕЧЕНЮК МИКОЛА ВАСИЛЬОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 ДОБОНІ ПАВЛО ПЕТРОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 ЯЦКАНИЧ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 ЯЦКАНИЧ ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 МАЦОЛА СЕРГІЙ АНДРІЙОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 ЛІХТЕЙ СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 0.00 ПОГОРІЛЯК МИХАЙЛО ВІКТОРОВИЧ
Севлюш Інфо
Коментувати