Як працює Центр вакцинації від COVID-19 у Виноградові

Віднедавна у приміщенні районного будинку культури у місті Виноградів щодня працює пункт щеплення COVID-19.

Пенсіонер пан Іван, який прийшов до пункту щеплення, розповідає : «З часу пандемії я не перехворів коронавірусом. Сьогодні не планував вакцинуватися, але вже оскільки був неподалік, то вирішив отримати першу дозу. Тим більше зараз і на Закарпатті з’явився штам Дельта. Краще уберегтися від цієї хвороби».

         «Я не хворіла коронавірусом, а вакцинуюся, бо хочу захистити себе. Мені вневдовзі 70 років, перебуваю у групі ризику. Дочка працює у школі, багато контактує із людьми, а оскільки живемо разом, то вирішила забезпечити собі якщо не повний, то частковий захист», – ділиться пані Тетяна.

Єва Данко, лікарка міського центру первинної медико-санітарної допомоги у коментарі Севлюш Інфо розповідає, що наразі у Виноградові проводиться вакцинація 4-ма видами вакцини: AstraZeneca (на другу дозу вакцинації), CoronaVac, Pfizer та Moderna. Вакцина є в достатній кількості. Громадяни, які мають бажання вакцинуватися Pfizer або Moderna, повинні звернутися до сімейного лікаря. Їх записують у чергу очікування, а після цього мобільна бригада у день, коли проводиться щеплення саме цими вакцинами, повідомляє охочих.

«На цих вихідних вакциною CoronaVac щепилося 120 громадян, 7 із яких першою дозою. Найбільше вакцинуються люди 65+, люди із хронічними захворюваннями. Молодь теж приходить щепитися. Буває, що хочуть щепитися неповнолітні, але ми їх не вакцинуємо. У зв’язку із тим, що дітям наразі вакцинація не проводиться», – розповідає Єва Данко.

Праворуч Єва Данко

За словами медика, за час роботи пункту не було жодного випадку алергічних реакцій, анафілактичних шоків. Іноді люди, у яких діагностовано вегето-судинну дистонію, мають запаморочення. У такому разі медиками обов’язково надається допомога.

«За статистикою, після вакцинації CoronaVac можлива загальна слабкість, головний біль. Від вакцини Pfizer може бути температура не більше 37.8, слабкість та боліти місце уколу. У такому разі рекомендується пити багато рідини та приймати жарознижуючі засоби», – додає лікарка.

Оскільки на початку серпня починає цвісти амброзія, від якої потерпають алергіки, ми дізналися, чи є це протипоказанням для вакцинації.

«Наразі сезонна алергія не є протипоказанням для вакцинації. На той час, коли людина йде на вакцинацію, треба дивитися, чи нема сильного загострення алергічного захворювання. І щоб людина приймала дисиміляційну терапію», – розповідає лікарка Єва Данко.

Для того, аби щепитися від коронавірусу при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Далі заповнюється згода та проводиться консультація із лікарем, а відтак сама вакцинація.

Ще 30 хвилин після щеплення пацієнт залишається у приміщенні під наглядом медиків.

Уже щепленим видають листок, на якому вказано дату введення першої дози, із назвою препарату, який людина отримала, а також там вказаний день, коли потрібно ревакцинуватися.

Графік роботи пункту:

У будні з 10.00 до 15.00 к.ч.

У вихідні з 9.00 до 16.00 к.ч.

Олександра Костьо, Севлюш Інфо