Виноградівці вшанували воїнів Карпатської України (ФОТО,ВІДЕО)

Урочистості з нагоди 75-тої річниці Карпатської України почалися у Виноградові о 10.30 біля ЗОШ №1,на стіні якої знаходиться пам”ятна дошка загиблим воякам,що навчались у цій школі.Тут було покладено квіти,запалено свічки та відслужено молебень.

Другим місцем вшанування став старий цвинтар у селі Велика Копаня,де поховані четверо стрільців,що загинули у боях на Красному полі.Тут також провели панахиду за померлими,запалили свічки і поклали квіти.На молебні були присутні й місцеві мешканці.

На шляху до Красного поля є ще одне пам”ятне місце,де проходила перша лінія оборони:-залізнодорожній переїзд,де також встановлена пам”ятна гранітна дошка,біля якої теж зупинились виноградівці.

І от,нарешті,Красне поле.Стільки машин,автобусів та людей тут не було мабуть з часів Ющенка,коли відкривався меморіальний комплекс.

Перед офіційним початком молоді хлопці з Мукачівського військового ліцею вишикувалися у 2 ряди, утворивши символічний коридор для покладання квітів до пам’ятного знаку на Красному полі. Згодом до них долучилася молодь скатських та патріотичних організацій як то Сокіл та Карпатська Січ.

Першим слово взяв дослідник Карпатської України Микола Вегеш, який нагадав про трагічні події березня 1939 року. Після нього виступили міський голова Хуста Володимир Кащук, представник закарпатського Майдану та Просвіти Володимир Піпаш, очевидці тих подій та закарпатські активісти Євромайдану. Далі відбулося нагородження нащадків та рідних загиблих на Красному полі та урочиста молебень за участі духовенства краю, і на останок – урочисте покладання квітів.

Багато виступаючих проводили паралелі між подіями 1939 року і сьогоденням. Більше того, пісня “Пливе кача”, яка стала своєрідним гімном “Небесної сотні” Майдану, була написана якраз про події на Красному полі доби Карпатської України.

 

Севлюш Інфо