Все залежить від нас самих!

 

Минулого тижня задля зрушення сміттєвого питання з мертвої точки у Виноградів завітав на зустріч з депутатами та керівниками сіл голова Закарпатської облради Іван Балога.

Він запевнив, що готовий виділити з екологічного фонду обласної ради кошти на процес створення сучасного полігону. А тій сільській громаді, що дасть дозвіл на виділення земельної ділянки під завод, виділяти кошти на  дороги, вуличне освітлення, дитячі садочки, тощо.

Керівництво фірми АВЕ також запевнило у своїй зацікавленості у подальшій  співпраці з владою міста та району, що випливає з листа надісланому на ім”я очільника міста Виноградова.

                    

 Голові Виноградівської міської ради

                     С.З. Бочкаю

ЗВЕРНЕННЯ

ТОВ “АВЕ Умвельт Україна”, у черговий раз, висловлює Вам свою високу повагу і звертається до Вас стосовно ситуації, що склалась у Виноградівському районі з будівництвом полігону твердих побутових відходів. Так на сьогоднішній день питання щодо виділення земельної ділянки для створення полігону по утилізації та захороненню ТВП, органами місцевого самоврядування та виконавчої влади не вирішено, що у свою чергу поклало під загрозу функціонування підприємства «АВЕ Виноградово».

 З метою сприяння у позитивному вирішенні ситуації, що склалася на сьогоднішній день, ТОВ “АВЕ Умвельт Україна” пропонує фінансову підтримку по проведенню попередніх проектно-вишукувальних робіт, зокрема геодезичної зйомки та отримання геологічних даних за результатами чого може бути сформовано проектну пропозицію щодо можливості використання запропонованих земельних ділянок під створення сучасного полігону по переробці твердих побутових відходів.

У разі позитивного висновку щодо можливості створення на запропонованій земельній ділянці полігону по переробці  твердих побутових відходів Товариство “АВЕ Умвельт Україна” готове інвестувати кошти у побудову сучасного полігону за європейськими стандартами.

 Товариство “АВЕ Умвельт Україна”  підкреслює своє сподівання на довготривалі плідні стосунки з громадою Закарпатської області, спрямоване на забезпечення екологічної безпеки регіону за кращими європейськими стандартами, та Ваше сприяння у вирішенні даного питання.

З повагою,

Генеральний директор

ТОВ “АВЕ Умвельт Україна”  

 Любомір Копчік

 

 

Компоненти ТПВ включають:

  • Матеріали біологічного походження – залишки продуктів харчування, рештки рослинності, папір;
  • Потенційна вторинна сировина – папір, метали, скляна та пластикова тара тощо;
  • Інертні матеріали – каміння, кераміка, пісок, цегла, бруд тощо;
  • Композиційні матеріали – синтетичний текстиль, пластмаси, електроприлади;
  • Небезпечні матеріали – аерозолі, фарби, добрива, інші хімікати.

Від поняття ТПВ, як правило, прийнято відділяти деякі потенційно небезпечні муніципальні відходи, які потребують особливого поводження (медичні відходи, акумуляторні батареї, автомобільні шини, флуоресцентні лампи тощо).

Розвиток сфери поводження з ТПВ у найбільш розвинених країнах Європи дозволяє переробляти, компостувати та спалювати до 95% утворених відходів. При цьому обсяги переробленого та компостованого сміття перевищують обсяги спаленого. А спалення як таке здебільшого здійснюється в енергетичних цілях. Досвід цих країн показує, що переробка твердих побутових відходів – економічно, екологічно та соціально вигідний вид діяльності.

У найбільш розвинених країнах використання вторинних ресурсів вважається прибутковим бізнесом – з різних типів відходів роблять добрива, будівельні матеріли, біопаливо тощо. Наприклад, паперові відходи складають значну частку ТПВ. Однак, потрапивши на смітник, вони псуються і переробці не підлягають. При цьому, сучасні технології дозволяють перетворювати макулатуру на тканину, газетний папір, технічний і покрівельний картон тощо.

Якщо доцільність та практичність даної справи цілком впроваджена у світовій практиці і її вважають певним порятунком від сміттєвої катастрофи, розумно зважуючи всі «за» і «проти», таким чином, обираючи  правильне рішення, рішення, що насамперед виявляє повагу до себе, як до людини, людини котра несе суспільну культуру життя не тільки у своєму прибраному домі, дворі, а й у місті, районі, країні.

Отже, зараз все залежить від самих мешканців того села, яке дасть згоду на виділення землі, якщо жителі зрозуміють важливість даної проблеми і приймуть рішення, від якого залежить екологічний стан усього виноградівського району. Бо лише за два тижні відколи з сіл перестали забирати сміття, вже по багатьом канавам та дорогам валяються викинуті мішки з відходами, адже дівати їх нікуди! Тож, все залежить від нас самих! 

Севлюш Інфо