Виноградівська міськрада прийняла бюджет на 2016 рік

 

Сьогодні, 24 грудня, відбулось засідання другої сесії сьомого скликання Виноградівської міської ради.

Основним завданням на порядку денному було прийняття бюджету міста на 2016 рік, а також питання надання дозволів на розроблення проектів землеустрою на  земельні ділянки, затвердження міських Програм , внесення змін до бюджету 2015 року, структуру і чисельність апарату міськради, та інше.

Рішення по земельним питанням було проголосовано міськими депутатами «пакетом», а от на інших рішеннях було запропоновано зупинятися по кожному окремо, з можливістю обговорення та внесення поправок.

Рада швидко впоралась зі створенням відділу державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженням місцевих Програм, передала на баланс Управління освіти, молоді та спорту цілісні майнові комплекси, а саме: ДНЗ №1 «Берізка», ДНЗ св..Йосипа, ДНЗ №5,  ДНЗ №6, ДНЗ №8, ДНЗ №9, Міський будинок культури, а також Клуб-Першотравнева.

Не було затверджено на цій сесії Програму діяльності Виноградівського районного ГФ з охорони громадського порядку «Апологет», а запропоновано доопрацювати фінансовий бік цієї програми, і розглянути це питання на наступному засіданні.

Коли майже всі заплановані питання були розглянуті, мер міста Степан Бочкай запросив на сесію голову районної ради Віталія Любку та голову РДА Михайла Русанюка для доповіді про хід виконання «дрожньої карти» по будівництву сміттєсортувального комплексу у районі.

Зі слів Михайла Русанюка, на сьогоднішній день з «дорожньої карти» виконано лише три пункти – виготовлено проект грошової оцінки по впливу на навколишнє середовище та детальний план землі (15 гектарів поблизу села Широке, а також  є Витяг з державного реєстру майнових прав  зареєстроване на комунальне підприємство «Виноградів-Проект», інші пункти – не виконано.

Основною перепоною, як зазначив голова РДА, стали неврегульовані питання з Мінагрополітики та Міноборони, які є власниками земельних ділянок на яких знаходяться під’їзні шляхи до майбутнього комплексу. Якщо вдасться швидко вирішити проблему з дорогами, а також домовитися з сільрадою та мешканцями Широкого про життєву необхідність побудови сміттєсортувального комплексу європейського зразка – район невдовзі забуде що таке «сміттєва криза».

 Від редакції:

Цікавим фактом є те, що саме Михайло Русанюк, будучи на той час депутатом міськради, ( за версією газети Чорна Гора) цитуємо: «У 2008 році молоді активні районні депутати Токач і Русанюк об’їхали всі три села: Широке, Ком’яти, Онік для того, щоб підняти народ на боротьбу із будівництвом АВЕ-полігону під нове сміттєзвалище поблизу села Широке.»

Нагадаємо, що в результаті народних невдоволень, у селі Широке було проведено референдум, на якому селяни сказали на той час «НІ» сміттєзвалищу ( хоча багато хто з голосуючих проти не був обізнаний у тому, що там буде не просто сміттєзвалище, а сміттєпереробний комплекс).

Також, саме за ініціативи Михайла Русанюка у 2014 році було введено заборону на вивіз сміття з району до міського сміттєзвалища, через яку весь Виноградівський район перетворився на на зону екологічного лиха.

Парадоксальна ситуація, коли той, що «заварив кашу» сам і буде її «їсти»…