У Виноградові завтра пройдуть громадські слухання щодо Генплану міста
- Виноградів
- 17:16 | 11.11.2015
Як повідомляється на сайті міської ради міста Виноградів, завтра, 12 листопада мають відбутися громадські слухання щодо обговорення генерального плану міста.
“Виноградівська міська рада повідомляє про початок громадського обговорення щодо врахування громадських інтересів у проекті містобудівної документації: «Зміни до генерального плану міста Виноградів, Закарпатської області»
Замовник проекту: Виноградівська міська рада.
Розробник проекту: Державне підприємство «Український Державний науково дослідний інститут проектування міст «Діпромісто ім. Ю. М. Білоконя», м. Київ.
Проектом містобудівної документації можна ознайомитися в к. № 210 Виноградівської міської ради: понеділок – п’ятниця з 9.00 до 17.00 к.ч. та на офіційній веб-сторінці міської ради. Відповідальний: спеціаліст відділу з питань землекористування, містобудування та архітектури Рац Й.Е.
Пропозиції та зауваження від фізичних та юридичних осіб приймаються до 12 листопада 2015 року за адресою: м. Виноградів, площа Миру 3, кім. 210.
Відповідно до ч.6, ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місце проживання, особистим підписом і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.
Громадські слухання будуть проходити 12 листопада 2015 року о 14.00 год. к. ч. в актовому залі управління освіти, спорту та молоді, м.Виноградів, вул..Копанська,10.”
Тож запрошуємо всіх містян до обговорення важливого проекту для міста. Ознайомитись зі змінами в проекті генеплану можна за посиланням: ГЕНПЛАН
Для довідки:
Пропонуємо Вашій увазі кілька рекомендацій від Східноукраїнського центру громадських ініціатив, що стосуються генпланів міст:
1. Складовою генерального плану є план зонування території (зонінг). Він розробляється в суворій відповідності із генпланом. Цей документ встановляє функціональне призначення територій та вимоги до їх забудови. Зонінг встановлює, яка територія в місті призначена для громадських потреб, яка – для житлових, рекреаційних, виробничих, комунальних, транспортних і т.д. Тобто якщо в генплані та зонінгу за територією закріплено статус «рекреаційної», то будівництво в ній в промислових об’єктів має бути заборонено.
2. Умови для будівництва окремих об’єктів визначає такий вид містобудівної документації як «Детальний план території». Детальний план території розробляється відповідно до генерального плану міста та плану зонування території. Якщо генплан та зонінг визначають територію, на якій розташований ваш будинок, як житлову, то будівництво значних комерційно-виробничих, виробничих і т.п. об’єктів на цій території заборонено.
3. Плануєте придбати квартиру чи будинок? Чи знаєте, що буде поруч із вашим житлом через 5, 10 років? Якщо поруч із вашим будинком зараз є лісосмуга чи парк,це не означає, що у влади не має наміру побудови на цьому місці торгівельного центру чи заводу. Проте відповідні плани влади мають бути зафіксовані у генеральному плані міста. Перед тим,як купувати нерухомість, поцікавтеся змістом генплану!
4. Реалізація генплану міста майже завжди передбачає реконструкцію старих та будівництво нових районів. Цей процес супроводжується конфіскацією для суспільних потреб об’єктів нерухомості та земельних ділянок. На місці старого житла, дачних та присадибних ділянок, городів зводиться нове житло. Що отримують в якості компенсації власники конфіскованого майна, на яких умовах відбуватиметься відселення, має описувати розділ генплану «Проект розмiщення першої черги будiвництва». Вимагайте закріплення у генплані вигідних вам умов реконструкції та забудови нових районів!
5. Генплан населеного пункту — це основний містобудівний документ громади. Він визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території міста. Хоча генплан не описує в деталях, як має виглядати територія поруч вашого будинку, проте разом із зонінгом він визначає функціональне призначення територій та вимоги до їх забудови. Тобто, якщо в генплані та зонінгу район поруч місця вашого проживання віднесено до «житлової» або «рекреаційної» зони, то будівництво в ній в значних промислових, комерційно-виробничих об’єктів заборонено.
Севлюш Інфо
Коментувати