У Виноградова нестача грошей

У вівторок відбулося передсесійне засідання бюджетної комісії районної ради. Воно залишило по собі гнітючі враження. Уперше за багато років , як повідомила начальник фінансового управління Валерія Варга, район не виконав планові бюджетні показники (недобрали до наміченого 800 тисяч гривень). І така оказія спричинила кризу безгрошів’я.

Із так званих «вільних лишків» замість звичних 5-6 мільйонів для розподілу залишилося трохи більше одного мільйона гривень. Для багатого району, яким мають Виноградівщину в обласних пенатах, це не пиріг , а якась копійчана булка. Прикро й те, що надії на рік грядущий також не райдужні – доведені фінансові плани зависокі і можуть бути нездоланними, тому в київські кабінети вже скеровані листи з проханням їх відкоригувати.

А поки що члени комісії , які брали участь у засіданні, практично без змін погодили схему розподілу скупого мільйона, який запропонував їм тандем Тетяни Дмитрівни й Олега Вікторовича. Цифри ще мають пройти процедуру затвердження сесією, що відбудеться 20 березня. Якщо не станеться нічого надзвичайного і сесійний корабель попливе у чітко керованому руслі, на 130 тисяч гривень для ремонту фасаду філії відділення гемодіалізу може розраховувати ЦРЛ.

Майже 90 тисяч піде за проведені роботи в офісі управління праці, 300 тисяч – міській раді для рекультивації сміттєзвалища. На кілька програм охорони здоров’я передбачено 190, а для матеріально-технічного забезпечення довільного центру та новоствореної реєстраційної служби – 85 тисяч гривень. Майже 174 тисячі підуть на реконструкцію даху адмінбудинку влади. Також виділені кошти для будівництва дитсадків у Боржавському та Великій Копані, ремонту даху будинку культури в Хижі. З іншого джерела – за рахунок субвенції з обласного бюджету ремонтуватимуть школу у Великих Ком’ятах, пологове відділення ЦРЛ, на 100 тисяч гривень закуплять пільгових медикаментів ( напевно, це для тих, хто все ще живе ілюзіями безкоштовної народної медицини), а також придбають компресор дихального апарату для новонароджених.

Усе це речі, без сумніву, важливі й украй потрібні. Але. Із мізерного «залишкового» мільйона для потреб нашого видання, засновниками якого є районна рада й адміністрація, на цей рік планується виділити 50 тисяч гривень, аби, як сказала на засіданні Тетяна Дмитрівна Граб, газета зовсім не впала на коліна. Це сума у п’ять разів менша від дотації у кризовому 2009 році і від тих сум, що вже зараз виділені для аналогічних двомовних (з дубляжем) газетам у Берегові та Ужгороді.

Що це, політичні ігри, плата за незгоду ідолопоклонства чи категоричне небажання усвідомити просту реальність – ну немає на сьогоднішній день в Україні такого економічно рентабельного проекту як комунальна районна газета? Очевидно, саме цими обставинами і зумовлений Закон «Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів», який зобов’язує місцеву владу надавати дотацію (додаткову економічну підтримку) таким виданням.

Утім, у цій країні якщо хтось і читає закони, то мало хто їх виконує. І це теж реальність . Нею, вочевидь, пояснюється дивна «любов» у наших керівників і депутатів до своєї газети, нагадаємо, за незалежним журналістським рейтингом торік визнаною кращою серед районок області. Від такої «любові», даруйте, не те що на коліна, можна просто впасти і вже не підвестися. Підозріваю, хтось від цього злорадно порадіє. Та зовсім не радісно буде не тільки редакційному колективу, а й кільком тисячам передплатників, які за більш ніж шістдесятирічну історію газети вперше можуть не отримати чергового номера районки.

…Комісія на своєму засіданні також розглянула ряд питань, пов’язаних з купівлею та орендою майна, збільшенням статутного фонду фірми «АВЕ Виноградово», тощо. Але про це детальніше вже в сесійному огляді.

Василь Кіш   “Новини Виноградівщини”