Що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів

 

З початку 2016 року (станом на 18 липня) група піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області 64 рази залучалася на вилучення та знищення ВНП, а саме:

-інженерні боєприпаси (протитанкові міни) – 0 од.,

-авіабомби – 5 од

-артилерійські снаряди – 108 од.,

-мінометні міни – 281 од.,

-гранати – 58 од.,

-набої – 2046 од.,

усього – 2498 одиниць ВНП.

Виноградівський РВ У ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз нагадує правила поведінки під час виявлення підозрілих і вибухових пристроїв. Пам’ятайте! Від ваших правильних дій залежить життя та здоров’я оточуючих.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою забороняється: наближатися до предмета; пересувати його або брати в руки; кидати або ударяти по ньому; розпалювати поряд багаття або кидати у нього предмет; приносити предмет додому, у заклад.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою потрібно з  безпечного місця повідомити чергові служби ДСНС (тел.101), міліцію (тел.102). Не підходити до предмета, не торкатися й не пересувайте його, а також  не допускати до нього інших людей. Припинити всі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета. Не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух). Треба дочекатися  прибуття фахівців, указати місце знахідки та повідомити час її виявлення. А далі справа за професіоналами.