Розроблено текст положення про Народну раду при Виноградівській районній раді

Юридичним сектором ГО “ВО “Майдан” на адресу редакції сайту надіслано остаточний текст положення про Народну раду при Виноградівській районній раді.

В остаточній редакції положення виключено зі складу народної ради будь-яких депутатів ради. За таких обставин в Народній раді зможуть працювати тільки представники ВО Майдан, громадських організацій та громадські активісти району в необмеженій кількості. Така редакція положення усуває монополію будь-яких політичних сил та Майдану в участі в роботі ради.

 

 

Додаток 1

до рішення__________________

сесії районної ради

від ______________ №_____________

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Народну раду Виноградівської районної ради

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

        

1.1. Народна рада є постійнодіючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом Виноградівської районної ради (далі – районної ради) з правом здійснення громадського контролю, утвореним для забезпечення участі мешканців Виноградівського району у вирішенні питань місцевого значення, покращення роботи Виноградівської районної ради, налагодження ефективної взаємодії районної ради з громадськістю, врахування народної думки під час формування та виконання загальнорайонних програм, реалізації повноважень місцевого самоврядування, визначених законодавством.

1.2. Народна рада діє на основі чинного законодавства України. У своїй діяльності Народна рада керується Конституцією України та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також Положенням про громадську раду, розробленим на основі Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у м. Києві та м. Севастополі державній адміністрації затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.10 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики».

1.3. Положення про народну раду погоджується з Виноградівською районною радою, при якій вона утворена, та схвалюється на її сесії.

 

2. ОСНОВНИМИ ЗАВДАННЯМИ НАРОДНОЇ РАДИ Є:

        

2.1. Налагодження системного діалогу, ефективної взаємодії районної ради з членами територіальної громади Виноградівського району.

2.2. Підвищення якості підготовки рішень органами та службовими особами місцевого самоврядування Виноградівського району з важливих питань суспільного життя району з врахуванням народної думки, створення умов для участі мешканців району у розробленні таких рішень.

2.3. Недопущення прийняття рішень Виноградівською районною радою та її виконавчими органами, районним головою, які не враховують інтереси громади Виноградівського району, та ініціювання скасування вже прийнятих всупереч інтересам громади рішень.

2.4. Сприяння реалізації громадянами права на участь в управлінні справами місцевого самоврядування.

2.5. Забезпечення врахування громадської думки в процесі підготовки, ухвалення, виконання рішень районної ради, її виконавчих органів, районного голови.

2.6. Представлення інтересів громадськості у співпраці з районної радою, її виконавчими органами, районним головою.

2.7. Забезпечення співпраці громадськості з районною радою, її виконавчими органами, районним головою, щодо організації та проведення публічних громадських обговорень з основних напрямків їх діяльності.

2.8. Обробка та узагальнення інформації щодо результатів консультацій з громадськістю, систематизація пропозицій і думок громадськості, доведення результатів такої систематизації до відома районної ради, її виконавчих органів, районного голови.

 

3. НАРОДНА РАДА ВІДПОВІДНО ДО ПОКЛАДЕНИХ НА НЕЇ

ЗАВДАНЬ:

        

3.1. Подає Виноградівській районній раді обов’язкові для розгляду пропозиції щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері, удосконалення роботи Виноградівської районної ради.

3.2. Збирає, узагальнює та подає Виноградівській районній раді інформацію та пропозиції громадськості щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення і стосуються створення, діяльності, припинення підприємств, установ і організацій, засновником яких є органи місцевого самоврядування Виноградівського району, та у яких територіальна громада Виноградівського району має корпоративні права (частки, паї тощо).

3.3. Готує та подає Виноградівській районній раді, при якій вона утворена, пропозиції до орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю, а також щодо проведення консультацій, не передбачених таким планом.

3.4. Здійснює громадський контроль за врахуванням Виноградівською районною радою пропозицій та зауважень громадськості, а також дотриманням нею нормативно-правових актів, спрямованих на запобігання та протидію корупції.

3.5. Проводить громадську експертизу та громадську антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів Виноградівської районної ради.

3.6. Інформує громадськість про свою діяльність, прийняті рішення та їх виконання на офіційному веб-сайті районної ради та в інший прийнятний спосіб.

3.7. Організовує публічні заходи для обговорення актуальних питань розвитку районного господарства, інших аспектів життєдіяльності міста з залученням спеціалістів районної ради та виконкому чи інших осіб.

3.8. Готує та оприлюднює щорічний звіт про свою діяльність.

 

         4. НАРОДНА РАДА МАЄ ПРАВО:

        

4.1. Утворювати постійні та тимчасові робочі органи (президії, правління, секретаріати, комітети, комісії, експертні групи, тощо).

4.2. Залучати до роботи Народної ради працівників районної  ради, її виконавчих органів, представників експертних установ, наукових установ та закладів, підприємств, установ та організацій, а також окремих фахівців (за згодою їх керівників).

4.3. Організовувати і проводити семінари, конференції, засідання за круглим столом та інші заходи, які не заборонені законом.

4.4. Отримувати від районного голови, районної ради та її органів, створюваних районною радою підприємств, установ, організацій інформацію, необхідну для забезпечення діяльності ради, згідно чинного законодавства, (в тому числі всі рішення, розпорядження, накази, акти, договори, додатки до них, проектно-кошторисні документації, програми, платіжні доручення, казначейські документи, тощо), крім обмежень, які прямо встановлені законодавством України.

4.5. Отримувати проекти нормативно-правових актів та інших рішень районної ради та її органів, районного голови не пізніш як за 9 робочих днів до дати їх розгляду, а також усі додатки, в тому числі: пояснювальні записки, робочі матеріали тощо у строки, які передбачені для членів цих органів. Районна рада та її органи зобов’язані вживати усі можливі заходи для реалізації цього права Народної ради із врахуванням положень Регламенту Виноградівської районної ради.

4.6. Проводити засідання, робочі зустрічі, тощо у приміщенні, що призначене для роботи Виноградівської районної ради та її виконавчих органів.

4.7. Подавати Виноградівській районній раді обов’язкові для розгляду пропозиції щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики у відповідній сфері удосконалення роботи Виноградівської районної ради.

4.8. Подавати пропозиції до Виноградівської районної ради щодо включення питань до порядку денного сесії районної ради, які є обов’язковими до обговорення, у разі їх відхилення Народній раді надається вмотивована відмова.

4.9. Звертатись до компетентних органів з питань, що виникають з повноважень Народної ради.

4.10. Висловлювати свої пропозиції та зауваження з приводу проектів юридичних актів, які розробляються, готуються, ініціюються, вносяться на ухвалення, обговорюються районним головою, районною радою та її органами. Зазначені пропозиції та зауваження обов’язкові до обговорення.

4.11. Інші права, передбачені даним положенням.

 

5. СКЛАД І СТРОК ПОВНОВАЖЕНЬ

        

5.1. До складу Народної ради входять 10 уповноважених осіб від громадської організації «Виноградівське об’єднання «Майдан», а також можуть входити представники громадських, релігійних, благодійних організацій, професійних спілок та їх об’єднань, творчих спілок, асоціацій, організацій роботодавців, недержавних засобів масової інформації та інших непідприємницьких товариств і установ, легалізованих відповідно до законодавства (далі – інститути громадянського суспільства), громадські активісти за умови, що їх рекомендували до складу Народної ради не менше 50 мешканців Виноградівського району, які ствердили свою рекомендацію особистим підписом (з вказівкою паспортних даних і номеру засобу зв’язку).

5.2. Членство у громадській раді є індивідуальним.

5.3. До складу Народної ради не можуть входити районний голова, депутати районної ради, посадові особи місцевого самоврядування, органів державної влади, депутати Верховної Ради України чи будь яких інших рад, представники Партії Регіонів чи Комуністичної партії України, в тому числі ті, які вибули з таких партій.

5.4. Члени Народної ради беруть участь у роботі Народної ради на громадських засадах, безоплатно.

5.5. Для формування складу Народної ради Виноградівська районна рада утворює ініціативну групу з підготовки установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства та громадських активістів.

До складу ініціативної групи з підготовки установчих зборів входять представники ГО «ВО «Майдан» (не більше 3 осіб), інститутів громадянського суспільства, громадські активісти (не більше 3 осіб) та представники Виноградівської районної ради при якій утворюється Народна рада (не більше 3 осіб).

Не пізніше ніж за 30 календарних днів до проведення установчих зборів Виноградівська районна рада в обов’язковому порядку оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб підготовлене ініціативною групою повідомлення про дату, час, місце, порядок проведення установчих зборів, порядок подання заяв для участі в установчих зборах, відомості про склад ініціативної групи та прізвище, ім’я, електронну адресу та номер телефону відповідальної особи.

5.6. Для участі в установчих зборах представник інституту громадянського суспільства подає до ініціативної групи заяву у довільній формі за підписом уповноваженої особи керівного органу інституту громадянського суспільства.

         До заяви додаються:

– рішення керівника інституту громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про делегування представника для участі в установчих зборах, посвідчене печаткою (у разі наявності);

– біографічна довідка делегованого представника інституту громадянського суспільства;

– копії документів, що підтверджують легалізацію інституту громадянського суспільства;

– інформація про результати діяльності інституту громадянського суспільства протягом останніх двох років.

Для участі в установчих зборах громадський активіст подає до ініціативної групи:

– заяву у довільній формі із рекомендацією не менше 50 мешканців Виноградівського району, які ствердили свою рекомендацію особистим підписом (з вказівкою паспортних даних і номеру засобу зв’язку);

– біографічну довідку.

– мотиваційний лист, в якому зазначається особиста мотивація активіста працювати в народній раді

Ініціативна група та реєструє заяви з додатками, подані представниками інститутів громадянського суспільства для участі в установчих зборах.

За 10 календарних днів до проведення установчих зборів приймання заяв для участі у них припиняється. На підставі поданих заяв ініціативна група складає список учасників установчих зборів, кандидатур до нового складу Народної ради та у разі потреби уточнює місце проведення установчих зборів, про що Виноградівська районна рада повідомляє на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб.

Під час проведення установчих зборів з числа їх учасників обирається голова зборів, секретар, лічильна комісія.

Протокол установчих зборів, відомості про склад Народної ради Виноградівська районна рада оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті та в інший прийнятний спосіб.

5.7. Виноградівська районна рада затверджує склад Народної ради на підставі протоколу установчих зборів.

5.8. Кількісний склад Народної ради може бути змінений за рішенням

Народної ради.

5.9. В процесі діяльності Народної ради до її складу приймаються нові

члени за умови подання ними пакету документів згідно п. 5.6 цього Положення,

що потребує прийняття окремого рішення Народною радою.

 

6. ПІДСТАВИ ПРИПИНЕННЯ ЧЛЕНСТВА В ГРОМАДСЬКІЙ РАДІ

        

6.1. Членство в Народній раді припиняється за рішенням Народної ради у разі:

6.1.1. систематичної відсутності члена Народної ради на її засіданнях без поважних причин (більше ніж три рази підряд);

6.1.2. повідомлення керівником інституту Громадянського суспільства, якщо інше не передбачено його установчими документами, про відкликання свого представника та припинення його членства в Громадській раді;

6.1.3. скасування державної реєстрації інституту Громадянського суспільства, представника якого обрано до складу Народної ради;

6.1.4. неможливості члена Народної ради брати участь у роботі Народної ради за станом здоров’я, визнання у судовому порядку члена Народної ради недієздатним або обмежено дієздатним;

6.1.5. подання членом Народної ради відповідної заяви.

6.2. До складу Народної ради може входити не більше ніж по одному представнику від кожного інституту громадянського суспільства. Членство в громадській раді є індивідуальним.

6.3. Члени Народної ради мають право брати участь в засіданнях районної ради та її органів з правом дорадчого голосу.

 

7. ГОЛОВА НАРОДНОЇ РАДИ:

        

7.1. Громадську раду очолює Голова, який обирається строком на один рік з числа її членів.

7.2. Голова Народної ради має заступників та секретаря, які обираються з числа членів ради шляхом рейтингового голосування.

7.3. Голова Народної ради:

7.3.1. організовує діяльність Народної ради;

7.3.2. скликає та організовує підготовку та проведення її засідань;

7.3.3. підписує документи від імені Народної ради;

7.3.4. представляє Народну раду у відносинах державними органами та

органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, засобами масової інформації перед фізичними особами;

7.3.5. бере участь у засіданні Народної ради та її робочих органів.

7.4. Повноваження голови Народної ради можуть бути припинені за рішенням Народної ради у разі припинення його членства у раді, а також виникнення інших підстав, передбачених цим Положенням.

7.5. Повноваження голови Народної ради можуть бути припинені достроково за рішенням не менше як половини від складу Народної ради.

 

8. ЗАСІДАННЯ НАРОДНОЇ РАДИ

        

8.1. Основною формою роботи Народної ради є засідання, що проводяться у разі потреби, але не рідше ніж один раз на місяць.

8.2. Позачергові засідання Народної ради можуть скликатися за ініціативою Голови Народної ради або десяти її членів.

8.3. Засідання Народної ради при її загальному складі – не більше 40 членів є повноважним, якщо на ньому присутні не менш як половина членів від загального складу Народної ради. У розрахунку кворуму не беруться до уваги члени Народної ради, які відсутні на її засіданнях понад три рази підряд.

8.4. Засідання Народної ради проводяться відкрито. Інформація про дату, місце та час чергового засідання публікується на офіційному сайті Виноградівської районної ради не пізніше ніж за 5 днів до дати засідання. Пропозиції до порядку денного подаються завчасно у письмовій формі. Для проведення чергових засідань районна рада забезпечує Народну раду відповідним приміщенням.

8.5. У засіданнях Народної ради з правом дорадчого голосу можуть брати участь районний голова, депутати районної ради та працівники її органів, створюваних районною радою чи її виконавчим апаратом підприємств, установ.

8.6. За запрошенням голови Народної ради у її засіданнях можуть брати участь інші особи.

 

9. РІШЕННЯ НАРОДНОЇ РАДИ

        

9.1 Рішення Народної ради приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

9.2 Рішення (висновки, пропозиції, рекомендації тощо) Народної ради, прийняті відповідно до її компетенції, є обов’язковими для розгляду і врахування при прийнятті рішень Виноградівською районною радою та її органами і мають рекомендаційний характер.

9.3 Народна рада інформує громадськість та Виноградівську районну раду про свою роботу шляхом розміщення в обов’язковому порядку в спеціально створеній рубриці “Народна рада” на офіційному веб-сайті Виноградівської районної ради та в інший прийнятний спосіб матеріалів про установчі документи, план роботи, керівний склад, прийняті рішення, протоколи засідань, щорічні звіти про її роботу.

9.4 Народна рада має бланк із своїм найменуванням.

9.5 Питання діяльності Народної ради, які не врегульовані даним положенням визначаються нею самостійно шляхом прийняття відповідних рішень, які не суперечать нормам чинного законодавства.

 

 

 

Голова ради                                                                                             О. Любімов