Робота виноградівської міліції (поліції) тимчасово паралізована?
- Виноградів
- 08:14 | 18.11.2015
Нещодавно українська міліція відпрацювала останній день і змахом чарівної палички перетворилась у поліцію.
У Виноградівському райвідділі міліції (поліції) не працює кримінальний реєстр, слідчі не вчиняють жодні слідчі дії (оскільки по новому законодавству слідчі дії роблять тільки слідчі поліцейські, але такі наразі у Виноградові ще не працюють).
Начальник слідчого відділу Мелай М. звільнився у зв’язку із досягненням пенсійного віку, за ним звільнилася також слідча Нірода Ярослава (за власним бажанням). Перестав бути слідчим і Попович Юрій, який перевівся на іншу посаду. В інших районах звільнили також декілька слідчих, а інші пішли за власним бажанням.
За слідством плаче також інша робота – в міліції перестали видавати довідки про несудимість, наразі такі й замовити неможливо. А через деякий час можливо буде замовити тільки у Берегові…
З 7 листопада запрацювала поліція. Прості громадяни стикнулися з плутаниною і проблемами, а МВС з масою неприємностей.
За півроку в МВС планують з міліції склепати нову поліцію – непідкупну, що служить народу, а не владі. У МВС не приховують, що на “перековку” співробітників відведено час до кінця 2016 року. Але найскладнішими будуть перші місяці, як для міліціонерів-поліцейських, так і громадян. Скоротити, звільнити, переекзаменувати…
Вже в середу в райвідділах міліції була практично паралізована робота – співробітникам закрили доступ до «секретки», ОРД. Всіх змусили писати заяви про звільнення з міліції. З поправкою – у зв’язку з переходом в поліцію, якщо є бажання залишитися.
Але, щоб потрапити в цю саму поліцію, їм ще належить пройти переатестацію – здати нормативи зі стрільби, фізпідготовки, тести на профпридатність і співбесіду. Догану за роки служби – ти кандидат на виліт.
Автоматично до складу поліції потрапляють тільки новоспечені патрульні поліцейські. Але вражає інше: особовий склад МВС – близько 300 000 чоловік, донині не знають, що з ними буде завтра. Їм ніхто нічого не розповідає. Керівництво в регіонах саме не розуміє, що робити і як бути. У скільки обійдеться перейменування міліції в поліцію? “Ми досі не знаємо, що буде завтра, який статус. Моєму напарнику 7 листопада заступати в наряд, вартівня досі не вирішила, чи варто видавати зброю чи ні. Ніби як сказали, що будуть з приставками в.о. поки не пройдуть переатестацію. Це все, що відомо “, – розповідає міліціонер Дмитро з Кіровограда. І не тільки це хвилює міліціонерів. По суті, велика частина їх найближчим часом поповнить біржі праці. “Скажу чесно, зараз в міліції абсолютний хаос. Те, що мало робитися протягом трьох місяців – зараз робиться галопом за три дні. Вказівки до виконання йдуть з сьогодні на вчора. Додало неприємностей додаткове, 10-ти відсоткове, передатестаційне скорочення в кількості більше 550 посад. Повністю відсутні алгоритми оцінки та прийняття рішень з тим людям, які скорочуються і які залишаються, такого суб’єктивного менеджменту я ще не зустрічав “, – повідомляє львів’янин Роман Бачковський.
Донині не призначені керівники регіонального управління поліції, не кажучи вже про керівників територіальних підрозділів. “Як наслідок невідомо хто приймає остаточне рішення для перепризначення людини в тимчасовий штат на період до переатестації. Все б нічого, але навіщо було вигадувати ось це екстрене скорочення ?! Я дуже переживаю, що пристосуванці, куми, свати, рішали та інші красені пройдуть далі , а ті нормальні офіцери і просто правоохоронці, врешті-решт, плюнуть на все це і розгорнуться “, – підкреслює Роман Бачковський. На експерти-криміналісти ставлять хрест У ході реформування, МВС збирається позбутися експертно-криміналістичної служби. З усіх її співробітників вирішили зняти погони і позбавити всіх пільг. Їх роблять вільнонайманими – відпустка 24 роки, вихід на пенсію в 65 років.
Незрозуміло одне, хто буде розкривати крадіжки в потягах і з потягів, не кажучи вже про вбивства. Хто буде цілодобово чергувати на вокзалах. Куди і до кого бігти, якщо ви стали жертвою грабіжника, невідомо. Втім, ті, хто вирішував скасувати транспортну міліцію в поїздах не їздять, на жаль. На відміну від ДАІ, поліція не зобов’язана складати протокол, а відразу дає постанову, причому без вказівки доказової бази і пояснень водія. Усі пояснення – в суді. Тільки судовий збір за своїми розмірами з 1 вересня перевищує розмір самого штрафу – 0,4 від мінімальної зарплати. Законодавці, по суті, цим положенням нишком скасували презумпцію невинності для водіїв. І це – найсумніше.
Як не крути, а грандіозні зміни впираються у фінансові складності. Для того, що б пошити нову форму, зробити нові відзнаки, а відтепер на погонах у поліцейських будуть цвісти “ромашки”, та навіть посвідчення нові надрукувати, потрібні мільйони гривень. Тому, після 7 листопада в Україні можна буде зустріти співробітників у старій формі міліції і з посвідченням міліції. Але, як стверджують у МВС, це не означає, що їм не повинні підкорятися.
А споглядати старих / нових поліцейських ми будемо до 2017 року.
Валерій Нечаєв
Коментувати