Про ремонт у “Білому домі” і не тільки…

 Моніторячи коментарі на сайті Севлюш Інфо, прочитав про розпочатий ремонт у коридорі районної ради та РДА Виноградова на другому поверсі , пізніше й сам переконався під час сесії райради, що відбулась 13 січня. Кілька знайомих також питали, чому в такий важкий для країни час, коли немає коштів на виплату допомоги учасникам АТО, на ремонти гроші знаходяться, і не малі. 

Щоб дізнатися хто проводить ремонт, яка сума коштів виділена на нього, чому саме він затіявся, я подав запит на інформацію: “1.Ким, коли, і в якому порядку було прийнято рішення про проведення ремонтних робіт у приміщенні Виноградівської районної ради. 2. Кошторис ремонтних робіт, з зазначенням усіх матеріалів та цін по яким їх було придбано, включно з вартістю робіт підрядчика, що виконує роботи ( з зазначенням фірми підрядчика).”
Але, щоб почути особисто про мотивацію затіяного ремонту, я почимчикував до голови райради Олега Любімова, уточнити ще кілька питань, які, на мою думку, будуть цікаві й Вам, шановні читачі.

Олег Вікторович, ким було ініційовано ремонт у приміщеннях районної ради? Наших читачів, щоб пом’якше сказати, трохи обурює використання бюджетних коштів на владні апартаменти у нелегкий для країни час…

Якщо б я робив у своєму кабінеті ремонт, то ще би можна було задавати питання. У моєму кабінеті робилася побілка девять років тому, коли я прийшов в цей кабінет у 2006 році. Як бачите, після того тут нічого не змінилося, а потрібно би поміняти ці шафи, викинути половину стільців що поламались, потолок підремонтувати.
Ініціатором було управління фінансів райдержадміністрації. Попросили мене зробити щось з електрикою, бо постійно перегоряли дроти, була велика загроза загоряння адмінбудинку. Остаточне рішення приймав я сам. Але сесія проголосувала ще в минулому році, і кошти були закладені в бюджет. Я сів з головою адміністрації і управляючою фінансами, і ми вирішили замінити всю проводку. А там вже і інтернет і сигналізація, телефонні дроти… Та коли вже йде демонтаж проводки, всі ми знаємо, що тягне за собою косметичний ремонт. Вирішили заодно вже замінити й вікна, задля економії тепла.

Отже, згідно з відповіддю на мій запит, роботи виконують: ТОВ “Виноградівське райсільенерго” на суму 28.8 тис.грн; ФОП Бердар В.П, фірма “Євровікна”, на суму 24,346 тис.грн; ФОП Магочі С.М, на суму 51,771 тис.грн. Загалом 104 тисячі 917 грн. Усі скан-копії документів можна подивитися на нашому сайті.

З ремонтом зрозуміло, хоча все одно багато хто каже, що це “бенкет під час чуми”, але добре, що “Білий дім” вже не згорить, ну хоча б другий поверх…

Тепер торкнемося іншої теми, сміттєвої. Пам’ятаю, що під час громадських слухань з питання відбору земельної ділянки для будівництва комплексу з переробки твердих побутових відходів, що вібулася у грудні, було утворено погоджувальну комісію з фахівців та членів громадськості. Чи збиралася ця комісія і які результати її засідання?

Так збиралися. Перед новим роком. З тридцяти семи чоловік, було присутньо близько тридцяти. Були емоції, були задані питання, були дані відповіді. Коли є аргументи – ми іх сприймаємо, є емоції – ми не сприймаємо, от і все. Було запропоновано знову звозити групу активістів за кордон, але не в Угорщину, а у Чехію. Ми готові замовити незалежну еспертизу майбутнього проекту, аби всі побачили, що цей об’єкт екологічно чистий. Ми готові зробити все, тільки щоб люди повірили, що ми це робимо для їхнього же блага.

Що зараз робиться владою, на якій стадії вирішення сміттєвого питання в районі?

Зараз йде процес виготовлення проекту землеустрою, який буде готовий не скоріше ніж за два місяці. На останній сесії райради було внесено зміни у статут комунального проектно-планувального підприємства “ВИНОГРАДІВ-ПРОЕКТ”, якому й буде виділено ту земельну ділянку поблизу Боржавського. Після того, ми оголошуємо пошук інвестора, який може вкласти кошти і збудувати завод.

Але ж потенційний інвестор в принципі є, це фірма “АВЕ”, яка готова будувати…

Якщо з’явиться ще хтось, я тільки за.

Чому, на вашу думку, стільки людей противляться будівництву заводу. Можливо через слабу інформованість людей, бо багато хто каже, що то буде просто сміттєзвалище.

Питання не в тому, що люди непоінформовані. Наскільки я знаю, Севлюш Інфо інформувало постійно, і інші газети, і ми всюди говорили, і всі депутати знають і всі все добре розуміють…
Тож зараз ми вже готуємо розпорядження про затверження документального плану, проводяться постійні перемовини з міською радою, щоб на основі цих документів дозволили вивозити сміття на міське звалище, після того як буде виділена ділянка, а я не бачу таких підстав, щоб зараз її не було виділено.

Олександр Костьо

 

Севлюш Інфо