На телеканалі НТН вийшов сюжет про заблукалих ведмедів на Тисі (Відео)
- Виноградів
- 11:06 | 7.05.2016
Після нещодавньої публікації на нашому сайті фотографій слідів які імовірно (тепер вже точно) залишили ведмеді, днями, до Виноградова прибула знімальна група телеканалу НТН і відзняла матеріал про цю незвичайну подію.
Родина карпатських бурих ведмедів з’явилася біля закарпатського міста Виноградова. Спочатку матір з ведмежам виявили жителі навколишніх сіл, а згодом на їхні сліди натрапили на березі річки Тиси. Спеціалісти переконують, що не пам’ятають випадків, коли дикі звірі так близько підходили до людей. Більше того, тутешні місця – то не їхнє середовище. Що змусило небезпечного звіра знехтувати всіма правилами природи і настільки близько підійти до людей?
Василь того дня вийшов на Тису, аби половити рибки. Чоловік каже, що кльов був не дуже, тож вирішив перейти з одного місця на інше. Зробив кілька кроків і обімлів. На землі побачив великий слід якогось звіра.
Василь Танчинець, рибалка:
– Тут багато різних звірів бігає, і кабанів, і кіз. Але вони не оставляють такий крупний слід. То склалося дивним – я такого ще не бачив.
Василь обстежив берег і виявив багато таких слідів. Покликав інших рибалок – на консиліум.
– Був один єгер – сказав, мабуть точно ведмідь. Я йому не повірив, сфотографував і виложив на сайті. Щоб люди сказали, чи ведмідь, чи не ведмідь.
За день на Тисі вже висадився цілий десант: лісники, єгері, журналісти. Всі ходять навколо слідів. Спершу з’являється версія, що хтось пожартував зі слідами. Та її одразу відкидають. Місце – безлюдне, і дістатися сюди непросто. Тож виходить – і справді звір. І не один, а два – самка й дитинча.
– Когті які великі, бачите? І рядом, бачите, ще малий слід. Немає когтів. Вони йшли рядом. Один коло другої йшли. Це малий, а це стара йшла. А куди вона йшла, то знак питання.
Сліди на землі ретельно звіряють з ілюстраціями у спеціалізованій літературі, яку дослідники прихопили з собою. І одназначно вирішують – то сліди ведмедиці й ведмежатка.
– Ось дивіться – це бурий ведмідь, це його сліди. А оце бачите, як у нас.
Бурий карпатський ведмідь – найбільший з наземних хижаків. З людиною може бути агресивним, тож зустріти цього звіра у лісі – небезпечно. Маса окремих тварин сягає 450 кг, довжина тіла до 2 із половиною метрів, висота – метр тридцять. Живуть такі хижаки у лісах та горах. В Карпатах ведмедя найчастіше можна зустріти в Ґорґанах. Чому вони причвалали в нетиповий для себе ореал – загадка.
Едуард Чонка, єгер:
– Це не його середа обітанія. Йому треба ліс, великі масиви лісу. Скорше всього, він з Румунії зайшов.
До Румунських гір звідси – лише 20 кілометрів. Для ведмедиці це не відстань. У день вона може спокійно подолати в 4-5 разів більше. Та від свого звичного місця мешкання загадкова самиця відійшла на сотню кілометрів. Спеціалісти припускають, що тварина, ймовірно, шукала нові території для оселення. Ходила кілька тижнів – жителі навколишніх сіл не раз бачили звіра. Проте, куди далі рушили клишоногі та де нині – невідомо. Тож лісники радять усім місцевим і туристам бути обачними. А якщо таки зустрілися з небезпечним звіром, треба пам’ятати кілька простих правил.
Степан Медяр, лісничий:
– Нічого не треба кидати. Просто стати і не кричати, і не тікати. Якщо людина втікає і кричить, або щось, то його може це спудити, і прівлечь до себе внимание. Т.е., якщо на звіра не нападати, він ніколи не нападе. Він не буде нападати, він буде відходити.
І хоча бурі ведмеді уникають зустрічей з людьми, проте випадки нападу іноді фіксують – зазвичай на Камчатці, в місцях компактного мешкання тварин. Слід пам’ятати і про те, що самиця з потомством є вкрай небезпечною. Адже під час зустрічі з людиною прагнитеме будь-що захистити своїх ведмежат.
Коментувати