ГЕРМАН РОЗЕНТАЛ: «ЦІНУЙМО ЛЮДЕЙ, З ЯКИМИ ХОЧЕМО ЗБУДУВАТИ УКРАЇНУ»

 

Відомий керівник Герман Розентал завжди влучно передбачає майбутні економічні події і заздалегідь встигає зробити адекватні кроки, щоб вправно вивести своє підприємство зі штормової зони. Як наслідок, ТОВ «Сандерс-Виноградів» і сьогодні залишається успішним — нині тут трудиться понад півтисячі працівників (у самому Виноградові та в Іршаві, де є окремий цех), щомісяця підприємство реалізує продукції на 10 мільйонів гривень, сплачує сотні тисяч гривень у бюджет.

Не зайве сказати й те, що за останні роки Герман Розентал був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, відзнакою «Кращий роботодавець року», став лідером у рейтингу серед експортерів України, нагороджений золотим знаком «Меркурій». А торік до численних нагород і відзнак додався ще й золотий орден «Взірець професіоналізму» всеукраїнської програми «Золоті руки України».

Словом, наш сьогоднішній співбесідник — людина авторитетна. З огляду на це на початку 2016-го ми і вирішили поговорити з ним про перспективи і підводні течії, які чекають у новому році підприємців.

Пане Германе, ми живемо у непростий час, коли важливі міжнародні події можуть суттєво вплинути на наше життя – як, наприклад, процес зближення України і ЄС. Чого нам, «простим смертним», очікувати від цього?

— Все-таки час працює на Україну і те, що ми йдемо до Європи, добре. Але проблема в тому, щоб Україна була готова до цього зближення, в тому числі й технологічно. Підприємство з високозатратними технологіями однозначно буде програвати у порівнянні з європейськими конкурентами, де працюють ощадні лінії, які споживають менше електроенергії й потребують менше працівників.

Я так розумію, що «Сандерс» готовий до конкуренції?

— Ми давно працюємо на рівні європейських стандартів, наші верстати повністю автоматизовані й дозволяють залучати на операціях замість чотирьох-пятьох людей одного працівника. Це важливо, бо сьогодні ми працюємо з найвимогливішими партнерами, які дбають про свій престиж, тому довіряють свої замовлення далеко не кожному виробнику. Наше ж підприємство їх приваблює високоточним обладнанням, високою культурою виробництва.

Наступний рік нам принесе безвізовий режим. Як це позначиться на ситуації?

— Я і раніше, і зараз кажу – дбайте про людей, цінуйте своїх працівників, свій колектив. З настанням безвізового режиму багато людей переїде працювати в Європу, наші підприємства переживатимуть кризу через нестачу кадрів, якщо заздалегідь не подумають про соціальні гарантії для своїх працівників.

«Сандерс-Виноградів» завжди ставив на перший план соціальні потреби людей. І останній рік не виняток. Середня зарплата на підприємстві становить 4 з половиною тисячі гривень, крім того, ми виплатили тринадцяту зарплату, традиційно виділяємо подарунок і 100 гривень на Новий рік, 300 гривень — на 8 Березня, на соціально-побутові потреби кожний працівник отримав 450 гривень, на Великдень – 350 гривень, на День легкої промисловості… Поряд з цим, кожному працівнику в день народження ми презентуємо пляшку шампанського. І нарешті наш персонал у їдальні підприємства може пообідати всього за 10 гривень, а решту вартості компенсує «Сандерс».

Додайте до цього гарантії на лікування й пенсійне забезпечення, і у людини вже є підстава залишитися вдома, у своєму колективі, аніж шукати удачі в далеких краях.

Ви багато допомагаєте, знаю, не лише своїм працівникам.

— Так, до нас часто звертаються по допомогу громадські організації, і люди, так би мовити, з вулиці. У міру можливостей намагаємося не відмовляти. Дбаємо і про наших захисників. 5 працівників «Сандерса» воювали в зоні АТО – Юрій Тупиця, Віталій Горянський, Володимир Осійський, Андрій Матіко, Ігор Завидняк. Ми повністю забезпечили їх екіпіровкою, дали все необхідне, зберегли за ними місце роботи й надали серйозну підтримку, коли вони повернулися додому. А в зону АТО передали автобус, переказали значні кошти, зокрема, на рахунок волонтерського руху 10 тисяч гривень.

Підтримуємо виноградівський футбольний клуб, допомагаємо громадським організаціям, переселенцям. Скажімо, громадській організації «Дім милосердя», яка опікується переселенцями з Донбасу й Криму.

Багато говориться про проблеми, нестабільність гривні тощо. Чи можете назвати якісь позитивні тенденції у вітчизняній економіці, які вселяють оптимізм?

— Однозначно, що не все так погано. З квітня 2015 року йде повернення ПДВ у автоматичному режимі. А в умовах України це справжнє диво. Підприємства, мабуть, вже втратили надію, що колись ця проблема буде вирішена, а тут не просто «покращення», а справді змінився підхід до роботи. Позитивні тенденції є, їх не відразу помічають порівняно з проблемами, але я все-таки сподіваюся, що кількість обнадійливих змін зростатиме.

Василь ГОРВАТ.

Новини Закарпаття