Феодалізм 21-го століття, чи cтрах втратити роботу?

 

Цю історію нам розповіла мешканка села Шаланки Виноградівського району Грицько Маріанна Михайлівна, яка віддала більше десяти років роботи Шаланківській школі, у якій на даний час відбуваються незворотні процеси деградації та занепаду навчального процесу. Що до цього призвело,чи призводить, розказує пані Маріанна зі сльозами на очах. І справді, з першого разу і мені важко було в таке повірити, але , що є то є, і “з пісні слів не викинеш”…

14 жовтня мені зателефонували і повідомили, що кілька вчителів нашої школи у робочий час ( під час уроків)  збирають виноград у сілького голови на виноградниках що йому належать.

Крім вчителів там була майже вся сільська рада  та працівники дитсадка.Перший раз вони в суботу збирали , а як бачать що порядку в країні нема ,в районі нема,і в селі нема, то вони пішли й серед  робочого тижня.

Я взяла фотоапарат і відкрито пішла зробити кілька фотографій ,щоб  достукатися до правди. Підхожу до плантації і бачу –  багато людей працює, я почала робити фотографії  і тут до мене підбігає вчитель фізкультури Короман Федір ,який почав кричати на мене, щоб я не знімала їх. Потім  підбігає жінка голови села, Альохіна Єва , яка теж на даний період мала проводити уроки, бо вона вчитель початкових класів,  і почала кричати “що я  тут роблю”, на що  я їй відповіла, що хочу зробити хоч трошки порядок у цьому свавіллі. Потім до нас приєдналася Короман Наталія, яку наш голова пристроїв у наш дитсадок якимось техпрацівником ,але вона теж мала бути на роботі  в той час . Далі між нами почалася сварка. Я сказала Короману Феді, що не мала наміру його ображати,  адже моя увага націлена на те,  щоб він, замість того щоб обробляти  “хазяїна”, проводив уроки з дітьми, адже  у нас не рабовласницька система і не феодальний лад.   Мало того, що він має мізерну заробітну плату, змушений ще підробляти в Угорщині і йти  працювати “на пана”, на що вони почали кричати, що мені до цього діла нічого не має бути, а в підсумку почали відбирати у мене мій фотоапарат. Я ,звісно, не мала наміру віддавати фотоапарат, адже то моя власність,  а вони почали кричати, що я прийшла на приватну територію.

По-перше, кажу, я стою на дорозі,  я не зайшла на приватну територію, по-друге, тут нема ніяких знаків , що це приватна власність . Там була також і вчитель праці Шімон Ірина,  вона у нас багато років працює в школі , але  я впевнена, що вона не від свого серця  йде працювати на “фазенду”.

 Загалом в той день на зборі винограду працювало близько 15 чоловік .Я  казала Наталії ,робітнику дитсадка, якщо хочеш  допомогти, то піди в неробочий час , бо ти ж дітей лишила ,ти не виконуєш свою роботу, але отримуєш гроші від держави, а не він (Альохін) тобі гроші платить .

Ну і закінчилося все тим , що в процесі сварки  Федя хотів забрати від мене фотоапарат ,  а Єва Альохіна, яка стояла з ножницями якими зрізала виноград, відрізала шнурок від фотоапарата, що у мене в руках і залишився . Єва з фотоапаратом  побігла, а на мої прохання його повернути ніхто не зреагував.

 Я того ж дня  подала заяву у міліцію, зараз іде слідство. На минулому тижні я була на допиті, а з їхнього боку, зі слів  слідчого який викликав і їх , так ніхто й не прийшов, і ніяких пояснень ніхто не давав.”

Все, нібито, просто і зрозуміло. Ну допомогли вчителі сільському голові у зборі врожаю, ну “погралися” діти у футбол чи просто посачкували кілька годин, або пішли додому дрова рубати… Але пані Маріанна навела ще кілька фактів, над якими має задуматися вищестояще начальство РАЙВНО, і якнайскоріше приймати адекватні міри.

 Пані Маріанна задається питанням,чому раніше в школі вчилося майже 500 учнів, а зараз вчаться лише 300? Чому діти тікають вчитися у сусіднє село Карачин та у Виноградівську гімназію? Чому тікають вчителі працювати у інші райони, лиш аби не в цій школі?  І ще багато таких ЧОМУ, в яких, ми маємо надію, розберуться високоповажні чиновники з управління освіти, яким варто частіше навідуватися у сільські школи, щоб тримати руку “на пульсі”.

Севлюш Інфо