ДПІ у Виноградівському районі інформує: податкова знижка на житловий кредит, акцизний податок, понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску

Акцизний податок має відображатися у фіскальному чеку окремо

З 1 січня 2015 року відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів, ставка якого становить 5 відсотків від продажу таких товарів, та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Платниками цього податку є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, зокрема нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо.

З метою забезпечення правильності відображення в розрахункових документах реєстраторів розрахункових операцій акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів, ДПІ у Виноградівському районі звертає увагу, що акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів повинен відображатися у фіскальному чеку окремо.

Особи, які скористалися іпотечним житловим кредитом мають право на податкову знижку

Платник податку на доходи фізичних осіб має право отримати податкову знижку на частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

Таке право виникає в разі, якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначені платником податку як основне місце його проживання, зокрема, згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

У разі якщо будинок (квартира, кімната) купується за рахунок іпотечного житлового кредиту, частина суми процентів, що включається до податкової знижки платника податку – позичальника іпотечного житлового кредиту, дорівнює добутку суми процентів, фактично сплачених платником податку протягом звітного податкового року в рахунок його погашення, і коефіцієнта, що враховує мінімальну площу житла для визначення податкової знижки, розрахованого за такою формулою: К (коефіцієнт) = 100 м2 : фактичну загальну площу житла, що будується (придбавається) платником податку за рахунок іпотечного кредиту.

Якщо цей коефіцієнт більший, ніж одиниця, до податкової знижки включається сума фактично сплачених процентів за іпотечним кредитом без застосування такого коефіцієнта, тобто якщо житло, придбане за рахунок іпотечного житлового кредиту, не перевищує 100 кв. м, то платник податку має право включити до податкової знижки суму всіх сплачених процентів.

Для отримання податкової знижки необхідно подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації річну декларацію про майновий стан і доходи, додаток №6 до декларації, копії: паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податку, кредитного договору, нотаріально завіреного договору іпотеки, відповідних платіжних документів, в яких визначено суму сплачених процентів за користування іпотечним кредитом.

Розмір податкової знижки складатиме 15% від суми цих витрат, але не більше сплаченого у минулому році податку із заробітної плати. Тому потрібно подати ще довідку про нараховану заробітну плату, в якій має бути зазначено з розбивкою по місяцях: суми нарахованої заробітної плати, суми утриманого ПДФО, суми утриманого з зарплати ЄСВ, суми застосованої ПСП (за наявності).

Важливо! Якщо до кінця 2015 року платник податку не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2014 року, таке право на наступні роки не переноситься.

Понижуючий коефіцієнт при обчисленні єдиного внеску обчислюється за новими умовами

13 березня набрав чинності Закон від 2 березня 2015 р. №219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці» (далі – Закон №219-VIII).

Відповідно до змін, внесених Законом №219-VIII, до 31 грудня 2015 року при нарахуванні заробітної плати та/або винагороди за цивільно-правовими договорами, допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами розмір єдиного внеску застосовується з понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно такі умови:

– база нарахування єдиного внеску в розрахунку на одну застраховану особу в звітному місяці збільшилась на 20 і більше відсотків порівняно з середньомісячною базою нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік в розрахунку на одну застраховану особу;

– після застосування коефіцієнта середній платіж на одну застраховану особу в звітному місяці складе не менше ніж середньомісячний платіж на одну застраховану особу платника за 2014 рік;

– кількість застрахованих осіб у звітному місяці, яким нараховані виплати, не перевищує 200% середньомісячної кількості застрахованих осіб платника за 2014 рік. Ця умова не застосовується до платників єдиного внеску, визначених в абз. 3 та 4 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону.

Понижуючий коефіцієнт щомісячно обчислюється платниками самостійно, за встановленою формулою. Показники за 2014 рік визначаються на підставі поданої звітності по єдиному внеску. Якщо в результаті розрахунку його значення буде менше ніж 0,4, то платнику слід застосовувати коефіцієнт 0,4.

У разі несвоєчасної сплати єдиного внеску платник позбавляється права на застосування понижуючого коефіцієнту. Таке право поновлюється з місяця, в якому відбулося повне погашення боргу.

Поширюється Закон на підприємства будь-якої форми власності та приватних підприємців, які використовують працю найманих осіб. Фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно або використовують працю інших громадян на умовах трудового контракту теж мають право застосовувати понижуючий коефіцієнт.

З 1 січня 2016 року при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки єдиного внеску, встановлені ч. 5 та абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону для платників єдиного внеску, визначених в абз. 2, 3, 4 та 7 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону, застосовуються з коефіцієнтом 0,6.

Крім цього, визнано таким, що втратив чинність, п. 3 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону від 28 грудня 2014 р. №77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».

 

За матеріалами

ДПІ у Виноградівському районі

ГУ ДФС у Закарпатській області