Чим керувався начальник Виноградівської ДМС відмовляючи у видачі закордонного паспорту за 170 грн ( Витяг)

 

Нещодавно ми оприлюднили статтю під назвою: “Проти начальника Виноградівського паспортного столу порушено три кримінальні провадження”.

У статті йшлося про кількох мешканців Виноградова, які у 2014 році забажали отримати закордонний паспорт за ціною 170 гривень, тобто сплати лише держмита, без сплати  інших платежів за послуги, що надає ДМС (адже такі прецеденти були в Україні після судів політичної партії ДемАльянс з ДМС України).

Вони подали до паспортного столу усі потрібні документи, а саме анкету, копію паспорту та коду, фотокартки і одну квитанцію про сплату державного мита в розмірі 170 грн, але отримавши офіційну відмову, оскаржили неправомірні, на їхню думку, дії ДМС у адміністративному суді. Суд розтлумачив, що державне мито в розмірі 170 гривень вже покриває всі витрати Держави на оформлення паспорту, в тому числі вартість його бланку. 

Громадяни повторно звернулися до паспортного столу з вимогою видати їм закордонні паспорти на основі тих документів та квитанцій, які вони вже раніше оплатили. Однак, паспортний стіл, за підписом начальника Осташа А.В. відмовив громадянам у видачі закордонного паспорту. Зокрема, від активістів знову попросили надати заяву, анкету, паспорт та код, фотокартки, знову оплатити 170 грн. та інші платежі, які суд визнав протиправними.
Після чого, вони звернулись у обласну прокуратуру, яка відкрила три кримінальні провадження на начальника ДМС.

Після цієї публікації начальник Виноградівської ДМС Осташ А.В. надав нам повну інформацію, дотримуючись якої, з його слів, він і поступав з громадянами про яких ми писали вище.
Хто правий у цій ситуації а хто ні, чи праві обидві сторони – покаже час, а Севлюш Інфо буде й надалі висвітлювати перебіг подій у цій справі.

 

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ПАСПОРТА ГРОМАДЯНИНА УКРАЇНИ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН

Витяг з «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення», який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 року №152
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, за кордоном і дає такій особі право на виїзд з України і в’їзд в Україну.
Громадянин України, який через свої релігійні переконання відмовився від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорту для виїзду за кордон, має право на отримання паспорта для виїзду за кордон, що не містить безконтактного електронного носія.
Паспорт для виїзду за кордон особам , які досягли 16- річного віку, оформляється на 10 років.
За оформлення паспорта для виїзду за кордон, його обмін – справляється плата у порядку та у розмірах, встановлених законодавством.
ДОВІДКОВО:
На сьогодні плата за оформлення та видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон стягується на підставі наступних нормативно-правових актів.
Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» ставка державного мита за видачу паспорта громадянина України для виїзду за кордон становить 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 грн.), за оформлення в терміновому порядку (10 робочих днів) ставка держмита збільшується на 100 % (340 грн.), які перераховуються до державного бюджету.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 року № 795 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011р. № 1098) затверджено Перелік платних послуг, які надаються підрозділами МВС та ДМС, і розмір плати за їх надання, згідно з яким за надання послуг з оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон стягується плата в сумі 87,15 грн., за оформлення в терміновому порядку (10 робочих днів) вартість плати збільшується на 100% (174,30 грн.), які перераховуються до загального фонду державного бюджету. Згідно з приміткою до зазначеного Переліку розмір плати за надання послуг наведено (у Переліку) без урахування ПДВ та вартості бланків і номерних знаків.
Згідно з п.4 Порядку від 26.10.2011 № 1098, у разі надання послуги, яка передбачає видачу бланка, розмір плати за її надання визначається з урахуванням витрат, пов’язаних з придбанням відповідної продукції, у тому числі вартості персоналізації.
Інформуємо, що відповідно до вимог Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (стаття 15) бланки документів, які використовуються для в’їзду / виїзду з території України, виготовляються відповідно до вимог Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), державних (національних) та міжнародних стандартів і повинні мати ступінь захисту, що унеможливлює їх підроблення, закупівля таких бланків здійснюється у державних підприємств, що входять до сфери управління Національного Банку України. Згідно з ст. 14 цього Закону персоналізація документів здійснюється централізовано у Державному центрі персоналізації документів. Загальна вартість бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм з урахуванням персоналізації становить 304,32 грн., бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон, що не містить безконтактний електронний носій, – 238,32 грн. (перераховуються до ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів»).

Від сплати державного мита за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон звільняються (ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про Державне мито):
– громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
– інваліди Великої Вітчизняної війни;
– інваліди I та II груп;
– особи, які не досягли 16-річного віку.

Учасникам бойових дій (за наявності відповідним чином оформленого посвідчення) ставка державного мита за оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон знижується на 50 % (підпункт «н» пункту 6 ст.3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про Державне мито).

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон особа подає:
· заяву-анкету;
· паспорт громадянина України (для осіб, що досягли шістнадцятирічного віку та постійно проживають в Україні);
· відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів, або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;
· заяву про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби).
Для обміну паспорта для виїзду за кордон особа подає:
· заяву-анкету;
· паспорт для виїзду за кордон, що підлягає обміну;
· паспорт громадянина України ;
· документи, що підтверджують обставини, у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну (у разі потреби);
· відповідні документи, що підтверджують здійснення встановлених законодавством платежів або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів;
· заяву про відмову від внесення інформації (у тому числі відцифрованих відбитків пальців рук) до безконтактного електронного носія, що імплантований до паспорта для виїзду за кордон (у разі потреби).

Обмін паспорта для виїзду за кордон здійснюється в порядку, встановленому для його оформлення, у разі:

· зміни інформації, внесеної до паспорта для виїзду за кордон (крім додаткової змінної інформації);
· виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта для виїзду за кордон;
· закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон;
· непридатності паспорта для виїзду за кордон для подальшого використання.
У разі виникнення обставин (подій), у зв’язку з якими паспорт для виїзду за кордон підлягає обміну (крім закінчення строку дії паспорта для виїзду за кордон), особа зобов’язана подати зазначені документи протягом одного місяця з дати настання таких обставин (подій).

Севлюш Інфо