Безкоштовна медицина у нас лише на папері?

 

На редакційну пошту сайту нещодавно надійшов лист від читача,у якому він попросив нас дізнатися,чому у Виноградівській районній поліклініці,в стоматологічному відділенні(не приватному) хворих “просять” купити шприц і обезболюючий укол, які мали б бути безкоштовними для всіх(за Конституцією України медицина у нас безкоштовна). 

 Щоб вияснити дану ситуацію,ми надіслали інформаційний запит в Управління охорони здоров”я  Закарпатської обласної Державної Адміністрації. Невдовзі ми отримали ось таку відповідь:

 

 

                                                                            УКРАЇНА   

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

 

                                                      УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

 

Повідомляємо, що ваше звернення стосовно забезпечення хворих ліками в стоматологічному відділенні Виноградівської райлікарні розглянуто.

За інформацією головного лікаря Виноградівської районної лікарні стоматологічна допомога мешканцям міста й району надається в стоматологічному відділенні цього закладу та стоматологічних кабінетах амбулаторій загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) відповідно до стандартів і протоколів надання стоматологічної допомоги.

Забезпечення необхідними обладнанням, медикаментами та дрібним розхідним інструментарієм відділення здійснюється згідно з „Табелем оснащення обладнанням одного робочого місця лікаря-стоматолога”
(наказ МОЗ України від 11.04.2005 № 158), а також згідно з „Обласним формуляром лікарських засобів” (Наказ МОЗ України від 22.07.2009 № 529) шляхом оформлення договору на постачання медикаментів, апаратури, устаткування, матеріалів і дрібного інструментарію.

У випадках, коли той чи інший медичний препарат (зокрема місцеві анестетики) або стоматологічний матеріал (шовний матеріал, кісткові замінники) на момент звернення відсутні, або, якщо вони є
в стоматологічному відділенні, але не задовольняють потребу хворого,
що звернувся за стоматологічною допомогою, то хворому пропонується звернутися за допомогою до приватних лікарів-стоматологів, або придбати необхідні медикаменти в аптечній мережі.

 

Заступник начальника                                                                        В.Д.Брич

  

Отже,з цієї відповіді випливає,що лише у тих випадках,коли на момент звернення хворого відсутній той,чи інший матеріал або медпрепарат, хворого просять придбати у аптеці.Все вірно,але, як виявляється такі “прохання придбати у аптеці” чують майже всі пацієнти,навіть старенькі пенсіонери вимушені бігати з четвертого поверху вниз на перший, а потім знову наверх у кабінет стоматолога, щоб віддати той шприц та обезболюючий препарат.Вже можна зрозуміти що нема в поліклініці препаратів,бо держава бідна,але 50-копійочного шприца щоб не було,це вже важко собі уявити… 

 

 

Джерело:Cевлюш Інфо