АДАЛЬБЕРТ МЕЗЕВ: ЯК ДЕПУТАТ ПОСТАРАЮСЯ БУТИ МАКСИМАЛЬНО КОРИСНИМ ДЛЯ МІСТА
- Виноградів
- 20:54 | 22.10.2015
Родина Мезев встигла зайняти свою нішу в історії Виноградова. Хто не знає Адальберта Мезева-старшого, автора кращих винних напоїв, які завоювали нагороди на фестивалях. Є нагода сказати добре слово й про його сина Отто Мезева, який завдяки своїй фізичній натренованості зумів проплисти до середини Тиси і таки врятувати дівчину, яка тонула (це було на очах автора цих рядків) І нарешті – Адальберт Мезев, завідуючий травматологічним відділенням районної лікарні, активний член громадського об’єднання «Угорці Закарпаття», голова батьківського комітету в у СШ№8, а зараз кандидат у депутати міської ради від КМКС округу №12(вулиці Пархоменка, Макаренка, Вакарова, частина вулиці Мала Польова).
Пане Адальберте, які проблеми міста спонукали вас іти в депутати.
Я хотів би почати не з проблем, а з того, що вважаю місто кращим райцентром із усіх, що є на Закарпатті. Не тому, що я виноградівець, а тому, що це об’єктивний факт. Щодо проблем міста то вони завжди будуть (поки живемо, доти виникають проблеми й потреби) і їх треба вирішувати. Ми маємо хороше вуличне покриття на вулицях, проте їх проблемою Виноградова в цілому залишається будівництво водовідвідних мереж. Я як депутат постараюся бути максимально корисним у організації цих робіт. Крім того необхідно вирішити проблему утилізації сміття. Коли Виногроадів задихається від диму з сміттєзвалища, як можна гордитися за своє місто? Цю проблему мусять вирішувати і обрана влада і всі городяни.
У вас є син-другокласник, який навчається у ЗОШ №8. Що ви можете сказати про проблеми школи як батько?
Я дуже сподіваюся на реформи, у першу чергу щодо фінансової децентралізації. Батьки намагаються максимально допомогти школі, облаштувати приміщення (цього літа ми зробили капітальний ремонт класу, зараз приводимо в порядок вікна, але будемо добиватися встановлення енергозберігаючих вікон). Якщо ж фінансові повноваження перейдуть місту, громаді як це заведено в Європі, то повірте, ми зможемо ефективно їх використати на вирішення шкільних проблем. І не тільки шкільних.
Зараз громади проявляють все більшу активність. Як цей рух можна спрямувати на користь розвитку міста, покращення ефективності влади?
Я можу говорити в першу чергу про свою участь у громадському об’єднання «Угорці Закарпаття». Організація добилася того, щоб для вчителів- угорців виділялися разові грошові допомоги від платників податків Угорщини. Такий самий проект готується щодо лікарів-угорцв. І не тільки угорців, а всіх, хто володіє угорською мовою. Я особисто маю намір організувати бізнес-клуб міста спільно з яким можна б вирішувати проблеми міста, організовувати бізнесові проекти, залучати інвестиції з ЄС.
Щодо підтримки угорської інтелігенції Закарпаття – це непоганий приклад для української влади -як піклуватися українською діаспорою в інших країнах.
Так, до центральної влади України багато побажань. Колись Кучма заявляв, що в Україні не спрацьовує національна ідея. Неправда. І угорці, і всі інші національності позитивно сприймають ідею української державності. Біда в тому, що через помилки, а той злочини центральної влади виникали антиукраїнські настрої, як це сталося в Криму, на Донбасі. Вони не вміли розрізняти Україну і купку бандитів, які узурпували владу. І цим скористався агресор.
І Україна, і Виноградів – це наш спільний дім. Як ми його упорядкуємо, так і будемо жити.
Запитував Василь Горват
Коментувати