Україна піднялася в індексі сприйняття корупції
- Україна
- 10:59 | 28.01.2021
Україна посіла 117 місце серед 180 країн в Індексі сприйняття корупції-2020, піднявшись у рейтингу на 3 бали.
Джерело: Transparency International Ukraine.
Дослівно: “За 2020 рік Україна набрала 3 бали та з 33 балами посіла 117 місце серед 180 країн.
Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства”.
Деталі: За словами виконавчого директора ТІ Україна Андрія Боровика, передусім бали України у 2020 році зросли завдяки запуску Вищого антикорупційного суду та перезапуску Національного агентства з питань запобігання корупції.
Він додав, що також на позитивних результатах України торік відбилися антикорупційні зміни, впроваджені під час “турборежиму” Верховної ради.
Водночас, за словами Боровика, є низка ризиків, які можуть суттєво відкинути Україну назад у сфері протидії корупції.
Це, зокрема, затримка з судовою реформою, постійний тиск на антикорупційні інституції, а також спроби порушити й нівелювати досягнення у сфері публічних закупівель. Актуальним залишається і питання безкарних нападів на активістів.
Так само 33 бали за минулий рік набрали Єгипет, Есватіні (Свазіленд), Непал, Сьєрра-Леоне та Замбія.
Лідери Індексу сприйняття корупції у 2020 році не змінилися – це Данія та Нова Зеландія, які набрали по 88 балів.
У кінці списку залишаються Сомалі (12), Південний Судан (12) і Сирія (14).
Повідомляється, що у 2020 році покращили свої показники європейські автократії Білорусь (47 балів, 63 місце) та Росія (30 балів, 129 місце). РФ залишається єдиною країною, яку з-поміж сусідок, випереджає Україна.
Для підвищення ефективності боротьби з корупцією Transparency International Ukraine закликає владу:
- запровадити прозоре та підзвітне управління публічними активами та гарантувати подальший розвиток сфери закупівель;
- забезпечити незалежність та спроможність антикорупційної інфраструктури;
- сформувати професійну та незалежну судову владу.
Індекс сприйняття корупції – показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International на основі 13 досліджень авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано 9 джерел. Індекс оцінює корупцію лише в державному секторі.
Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, який комплексно розробляє та впроваджує зміни задля зниження рівня корупції.
ТІ Україна адмініструвала та передала державі системи ProZorro, ProZorro.Продажі та eHealth. Також впровадила Рейтинг прозорості міст і розбудовує спільноту DOZORRO для контролю за публічними закупівлями.
Коментувати