Президент підписав мовний закон

Президент України Віктор Янукович підписав Закон №5029-VI “Про засади державної мовної політики”. Про це УНН повідомили у прес-службі глави держави.

Також Президент доручив Кабінету Міністрів утворити робочу групу із залученням громадськості, відомих діячів освіти, науки та мистецтв, провідних фахівців із мовних питань для розробки та внесення системних пропозицій з удосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні.

Як йдеться в дорученні, метою діяльності створюваної робочої групи є забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території держави, гарантування вільного розвитку, використання і захисту всіх рідних мов громадян України, виконання зобов’язань, взятих за міжнародними договорами з цих питань, та подальше впровадження європейських стандартів у цій сфері.

У дорученні Президента також йдеться про необхідність забезпечити невідкладне розроблення із залученням зазначеної робочої групи та затвердження Державної програми всебічного розвитку і функціонування української мови.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович ухвалив рішення зробити зміни до “мовного” закону, щоб до нього повернутися у вересні місяці. Він дав доручення і під час зустрічі з інтелігенцією ознайомив їх із проектом цього доручення Кабінету Міністрів та ВР про те, щоб прийняти такий закон, який буде консолідовувати суспільство , а не розколювати його.

Як повідомляв УНН, 3 липня під стінами Українського дому розпочалася акція “мовного” протесту. До неї спочатку долучився ряд народних депутатів та опозиційних політиків. Після того, як В.Литвин відмовився підписувати закон про засади мовної політики більшість з них вирішили не продовжувати акцію.

Про те громадській активісти та деякі опозиційні політик продовжували. Був створений Всеукраїнський комітет з захисту української мови. На сходах Укрдому проводилися мистецькі акції, читалися лекції, зокрема з історії України.

Деякі активісти на знак протесту оголосили голодування.

Голодування кількох учасників акції тривало до 18 липня. Після завершення організатори акції вирішили тимчасово припинити масову акцію, яку продовжено у форматі координаційного центру.

Про те кілька осіб щодня продовжують приходити під стіни Укрдому.

Водночас керівництво Українського дому вирішило подати судовий позов до організаторів акції, через те, що проведення акцій, за підрахунками керівництва Укрдому, завдало збитків на суму майже 500 тис. грн.

Джерело: УНН