Німецькі лікарі мають намір добиватися для Тимошенко домашнього арешту

Екс-прем’єру України Юлії Тимошенко вже краще і вона може по кілька годин на день пересуватися по палаті, заявили на прес-конференції в Німеччині лікарі клініки Charite Карл Айнхойпль, Норберт Хаас і Анетт Райсхауер.

За словами медиків, болі в екс-прем’єра повністю не пройшли, але значно зменшилися. Представники Charite також висловили задоволення, що змогли вмовити Тимошенко припинити голодування.

Хаас повідомив про домовленість з Державною пенітенціарної службою про те, що на час обстеження Тимошенко або проведення будь-яких процедур відеокамери будуть вимикати. “Але Тимошенко не впевнена, що немає інших – прихованих камер”, – додав Хаас.

Також питання у лікарів викликає друга пацієнтка у палаті, де знаходиться Тимошенко. Медики висловили здивування тим, що екс-прем’єра не можуть залишити одну в палаті. “Це можуть бути просто зайві вуха”, – зазначають вони.

Крім того, лікарі висловили свою стурбованість тим, що в палаті екс-прем’єра повністю заклеїли вікна. “У Тимошенко немає можливості бачити денне світло, хоча це необхідно для її лікування. Вітамін D, який людина отримує від сонця, Тимошенко отримати не може. Їй дозволяють підходити до вікон лише на 15-20 хв”, – розповіли медики.

Крім того, вони в черговий раз висловили переконання, що проводити її лікування було б краще в Берліні в їхній клініці. “Для комплексного лікування повинні бути присутніми відразу всі потрібні лікарі. Але зараз це неможливо”, – додали медики.

Представники Charite також сказали, що будуть рекомендувати українській владі перевезти Тимошенко в Київ, якщо її переведення в Берлін неможливе. “Ідеальним взагалі був би домашній арешт”, – сказали вони.

“Всі медикаменти для Тимошенко ми привозимо із собою. Поки ніяких рахунків їй не виставляли. За все платитиме сім’я Тимошенко. Ми не можемо собі дозволити безкоштовно її лікувати”, – зазначили німецькі лікарі.

Як повідомлялося, посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзет вважає, що питання лікування Тимошенко за кордоном потрібно вирішувати не на законодавчому, а на політичному рівні.