Кращі відеокарти для ноутбуків: ТОП-4 у 2023 році
- Різне
- 14:38 | 20.03.2023
Значна частина користувачів вважає, що відеокарта для ноутбука – це не головне. На перші місця традиційно ставлять продуктивність, ціну та якість екрана. Але оскільки частка потокового відео високої роздільної здатності постійно зростає, варто замислитись про придбання ноутбука з гарними можливостями для обробки відеоданих. Навіть якщо ви не професійний дизайнер чи геймер.
Ми підготували міні-рейтинг кращих відеокарт, доступних на українському ринку станом на початок 2023 року без зазначення окремих моделей ноутбуків. Ви можете скористатися посиланням https://www.ctrs.com.ua/ru/noutbuki-i-ultrabuki/, щоб самостійно обрати потрібну модель, скориставшись відповідним фільтром.
AMD Radeon Vega 8
Інтегровані графічні чіпи серії Radeon Vega вже досить непогано зарекомендували себе у випадку зі стаціонарними ПК, де продукція Intel на має подібних аналогів. В сегменті ноутбуків ситуація трохи інша. Але й тут лептопна Radeon Vega 8 демонструє кращі показники, аніж Intel Iris.
Варто зазначити, що ціна ноутбука з таким графічним акселератором починається з позначки в 30 тисяч гривень. Звичайно, можна пошукати й більш дешеві варіанти, але з гіршими характеристиками за продуктивністю.
До числа переваг Radeon Vega 8 можна назвати низький рівень енергоспоживання і, як наслідок, непогану автономність. Важкі ігри відеокарта не потягне, але відео формата 4K Ultra, навіть в потоковому варіанті, вона покаже без проблем.
Intel Iris Xe Graphics
Довгий час Intel не мала можливості на рівних конкурувати з AMD в сегменті вбудованих відеокарт. Ситуація корінним чином змінилася після появи Iris Xe. Цей достатньо потужний та одночасно економний відеоадаптер дозволив стати в один ряд з інтегрованими виробами від AMD.
Навіть на відверто бюджетному ноутбуці с чіпом Iris Xe Graphics ви зможете без проблем долучитися до кіберспорту, не кажучи про такі ігри, як DOTA2, WoW чи, наприклад, CS:GO. Єдиний момент при виборі лептопа з цією відеокартою – звертайте увагу на об’єм оперативної пам’яті, він має бути не менше 16 ГБ.
Це найбільш бюджетний варіант для ноутбука з хорошою інтегрованою графікою, який «потягне» на суму приблизно в 20 тисяч гривень.
Apple M1 Pro 14
Це – значно покращена до рівня Pro версія базового GPU. Вдвічі більше ядер забезпечують відповідне звростання пролуктивності в будь-яких програмах. Цей варіант можна порадити тим, хто на професійному рівні працює з графікою.
До речі, саме цей бренд в пошані у дизайнерів топового рівня.
Таке задоволення обійдеться у суму від 70 тисяч гривень. Забагато для любителя простеньких ігор, але в той же час замало для сучасних важких ігрових проектів.
NVIDIA GeForce RTX 3080
Ця «ракета» забезпечує значно кращу картинку та фреймворк, аніж PS5 та аналоги типу XBOX Series X. Більше того, ці консолі програють навіть урізаним мобільним версіям RTX 3080.
Надзвичайна продуктивність, DLSS, великий об’єм пам’яті та трасировка променів забезпечують цій відеокарті абсолютно кращі показники у всіх спеціалізованих тестах, але й коштує лептоп з таким адаптером чимало, від 80 тисяч гривень.
Ви ознайомились з кращими GPU в різних цінових категоріях. Сподіваємось, що наш невеликий огляд дозволить вам краще орієнтуватись у цій непростій ніші.
Коментувати