Г.Москаль: до 80% заяв про катування в міліції не відповідають дійсності

До 80% з усіх заяв про факти катування в міліції є спробами знайти виправдання свідченням або іншим діям по співпраці зі слідством. Таку думку в коментарі УНН висловив народний депутат Геннадій Москаль.

“Якщо взяти за 100% усіх, хто скаржиться на катування, то до 80% я б відкинув, списавши на людську слабкість. Це люди, які розповіли про своїх подільників, а потім, для того щоб якось виправдати свої дії, починають розказувати, що їх били, катували… А 20% – факти, які мали місце в дійсності. Тому не можна всі заяви розглядати однозначно”, – наголосив він.

На думку народного депутата, сьогодні в міліції погано налагоджена робота з кадрами.

“Не може людина одразу після навчання іти на роботу в міліцію, де їй надаються широкі повноваження… Треба міняти цю систему з підбору та роботи з кадрами. Людей спочатку направляти у внутрішні війська, щоб вони там відслужили, а потім брати на роботу з випробувальним терміном на рік-два. А вже потім давати більш широкі повноваження”, – вважає Г.Москаль.

Але поки кадрова політика залишається незмінною, Україна й надалі займатиме одне з провідних місць за кількістю звернень до Європейського суду з прав людини з приводу катувань у міліції.

“Таких звернень від України там дуже багато. І в наступні роки ми будемо бачити все нові й нові факти та справи”, – вважає Г.Москаль.

Він також пояснив, що рішення Європейського суд у конкретній справі може містити в собі рекомендації щодо зміни законодавства чи реформування правоохоронної системи. І Україна буде змушена їх виконувати.

“Краще до цього не затягувати”, – наголосив Г.Москаль.

Як повідомляв УНН, Європейський суд з прав людини днями ухвалив рішення у справі громадянина РФ В’ячеслава Савіна проти України, призначивши йому компенсацію в 450 тис. грн за тортури й порушення права на свободу.

У повідомленні зазначається, що у 1999 році громадянин РФ В.Савін з’явився до Дзержинського РВ м.Харкова за викликом міліції.

“Після “допиту” В’ячеслав залишився інвалідом на все життя. Прокуратура розслідувала цю справу понад 10 років. Зрештою, закінчився термін давності для притягнення працівників міліції до кримінальної відповідальності, а винні уникнули покарання”, – наголошують юристи.

У 2007 році росіянин звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою “на тортури в райвідділі з метою отримання зізнань у скоєнні злочину та на неефективне розслідування його скарг на жорстоке поводження з боку працівників міліції”.

Джерело: УНН