“Угорщина більше не є демократією західного типу” – міністр МЗС Словаччини


Глава МЗС Словаччини Ростислав Качер вважає, що прем’єр-міністр сусідньої Угорщини Віктор Орбан є поширювачем проросійських наративів, а країна більше не є демократичною і вільною.

“За моїми власними критеріями Угорщина не є демократією західного типу. Я так це сприймаю і мені дуже прикро, але це єдина країна в Європейському Союзі, яка не є повноцінною демократією західного типу. І це не лише моя думка, є схвалення більшості в Європейському парламенті та Європейській комісії, і колеги, з якими я обговорюю, також бачать це так само. Неважливо, хтось скаже це більш рішуче чи дипломатичніше”, – зазначив Ростислав Качер у інтерв’ю для сайту aktuality.sk.

Висловився словацький міністр і щодо майбутньої перемоги України у війні з російськими загарбниками:

“Я оптиміст у цьому плані. Я думаю, що Україна виграє цю війну. Цю війну сьогодні Росія вже програла. Вона просто неймовірно програє, вона втратила всіх своїх союзників і поступово втрачає тих, хто ще вагався на початку цього конфлікту.

З цієї точки зору майбутнє Росії дуже сумнівне. Ймовірно, цю країну чекають великі потрясіння і великі проблеми. Я вірю, що Україна переможе, що б це не означало. Як би не закінчився цей конфлікт, він не може закінчитися тим, що ми вирішуємо за Україну за її спиною, будь то НАТО, ЄС чи будь-які інші сили”.

Самого російського президента Ростислав Качер порівняв з Адольфом Гітлером:

«Те, що ми бачимо з російського боку, має багато фашистських і нацистських рис. Я не термінолог-політолог, але це, очевидно, вся термінологія (власного) звеличення, національної винятковості, невизнання сусідів та їхньої легітимності. В цьому є всі фашистські риси, не менше схоже на дії Адольфа Гітлера в 1939 році, ніж на дії Володимира Путіна щодо своїх сусідів, але також і щодо нас. Риторика, яку він використовує щодо Заходу, загалом має нацистські риси”.

Щодо Угорщини Качер також додав, що з її боку на нього постійно вивалюють “купи лайна” щоб він не сказав: “Навіть пан Сорос може позаздрити моїй популярності в угорських ЗМІ”.