У Чехії пропонують обмежити безкоштовне перебування біженців максимум на 150 днів


З квітня 2023 року в Чехії можуть ухвалити важливі зміни для українських біженців, пише proukrainu.blesk.cz.

Так, громадяни України, які отримали тимчасовий захист у країні, зможуть безплатно жити в екстреному житлі для біженців – гуртожитках, пансіонатах, готелях, квартирах від організацій – лише 150 днів.

Наразі в Чехії в безоплатному житлі проживають 70 тисяч українських біженців. Держава виділяє компенсацію в 300-350 крон (500-575 гривень) на добу.

Через 5 місяців українцям запропонують оплачувати своє перебування або переїхати. Безоплатно довше цього терміну зможуть проживати батьки маленьких дітей, пенсіонери, люди з інвалідністю.

Мета такого підходу – звільнити місця для інших малозабезпечених людей і мотивувати біженців працювати.

Таке нововведення пропонується Мінпраці в черговій поправці до законів “Lex Ukrajina”. Міністерство пропонує запровадити зміни з квітня цього року.

Утім деякі відомства та роботодавці не погоджуються із запропонованим обмеженням, оскільки на ринку нерухомості недостатньо вільних квартир, куди могли б переселитися біженці із закладу громадського проживання. Вони застерігають від погіршення становища біженців, від поширення таких ганебних явищ, як торгівля людьми чи зловживання бідністю.

Для того, щоб закон набрав чинності, його має схвалити парламент і підписати президент.