Збільшуємо ймовірність видачі кредиту – інструкція від фахівців

Звертаючись в мікрофінансову організацію (МФО) за допомогою, ви очікуєте швидких грошей без зайвих питань. В цьому і полягає суть роботи МФО. Насправді в МФО теж іноді відмовляють, і ось чому.

фото з сайту http://vlasti.net/news/272371

Як і інші кредитори, мікрокредітні компанії перевіряють своїх позичальників. Для цього подається запит до Українського бюро кредитних історій (УБКІ). До того ж обробляється інформація з соціальних мереж позичальника, перевіряються дані з анкети (особлива увага приділяється роботодавцю і довіреним особам).

Що робити, щоб вам схвалили кредит?

Треба, щоб ви не знаходилися для кредитора в групі ризику. Насамперед, кожна фінустанова перевіряє відповідальність і платоспроможність позичальника, і якщо банки для цього запитують виписки з місця роботи, то МФО йдуть іншим шляхом – перевіряють, наскільки відповідально ви погасили минулі заборгованості.

Сучасний інструмент аналізу – «скоринг». У програму вносяться дані про позичальника, і за лічені хвилини аналізується кредитна історія, фінансові угоди, прострочення та інше. На виході кредитний інспектор отримує звіт з оцінкою “відповідальності” позичальника.

Як працює скоринг-аналіз?

Вперше цей інструмент випробували в США в першій половині ХХ століття. Для вивчення беруться дані про людину з відкритих джерел, і по кожному пункту нараховується / не нараховується бал.

  • Вік – від 0,1 до 0,3 бала (чим старша людина, тим вище оцінка);
  • Стать – 0 для чоловіків, 0,4 для жінок (слабка стать вважається більш відповідальним платником і менш схильний до ризиків і авантюр);
  • Осілість – 0,042-0,42 бала (залежить від років, прожитих позичальником за останнім місцем);
  • Робочі ризики – 0 балів для людей на небезпечних виробництвах, 0,16 – для робіт з помірним ризиком, 0,55 балів – безпечні роботи;
  • Робота в великих компаніях – 0,21 бал (корпорації надійніше маленьких фірм);
  • Трудовий стаж 0,059-0,59 балів (чим довше людина працює, тим вінаблагонадійніша);
  • Сукупні активи: страховка, майно, депозитні рахунки додають до 0,45 балів за кожен з пунктів.

Щоб претендувати на позику, позичальник повинен мати оцінку не менше 1,25. Максимально за цією шкалою ви можете набрати близько 4 балів.

«Вище бал – вище шанси на кредит! »

Сучасний скоринг дещо відрізняється від класичного, оцінки і критерії оцінки орієнтовані на сучасні реалії, але принцип залишився той же – створення емоційного, фінансового та демографічного портрета потенційного клієнта.

Позики в інтернеті: чим швидше, тим краще!

Український ринок мікрофінансових компаній розвивається щороку. Насичена конкуренція задає планку якості роботи, в тому числі і по швидкості обробки інформації. Сьогодні ніхто не хоче чекати по кілька годин, поки кредитний інспектор обробляє його дані, щоб отримати 3000 грн. Якщо інтернет-позика вимагає більше 20 хвилин, клієнт, швидше за все, піде до конкурентів.

«3/4 рішень по кредитах приймаються програмами без залучення живого менеджера. »

Скоринг дозволив знизити трудовитрати на оцінку клієнтів, як результат – знизилися операційні витрати. Сам аналіз проходить в кілька етапів:

  1. Скоринг-заявка. Дані для аналізу беруться безпосередньо з анкети заявника. Оцінюються дані, зазначені потенційним клієнтом, без зовнішньої перевірки їх достовірності.
  2. Скоринг-поведінки. Робот сканує дії користувача на сайті кредитора: як довго людина читала умови, які поля заповнювала, а які пропускала, скільки часу пішло на внесення всіх даних і т.д.
  3. Скоринг-антишахрай. Дані з анкети порівнюються з базою недобросовісних позичальників, зовнішніми відкритими і закритими базами даних.

Кредитна історія: ваші фінансові сліди

За статистикою, кожен третій українець скористався кредитними грошима. Кожна така дія залишає електронний слід в кредитній історії. В Україні архів таких рухів веде Українське бюро кредитних історій. Всі фінансові організації співпрацюють з бюро і отримують електронні виписки по потенційним клієнтам.

Щоб подивитись власну кредитну історію потрібно подати заявку на сайті УБКІ або скористатися спеціальним розділом меню вашого інтернет-банкінгу. Один раз в рік ця послуга безкоштовна, за кожний наступний запит потрібно заплатити 50 грн.

Виправлення кредитної історії

Подивившись свою кредитну історію ви зможете поглянути на себе очима банку і приблизно розуміти свої шанси на кредит ще до подачі заявки (детальніше про кредити особам з поганою кредитною історією на ukrbanks.info).

Якщо вам не сподобалося те, що написано у виписці, кредитну історію можна і потрібно поліпшити.

Щоб підняти свій кредитний рейтинг, досить взяти і повернути кілька невеликих позик поспіль. Бачите, що виписка «з питаннями»? Відправляйтеся в кілька МФО і беріть невеликі суми на один-два тижні. Якщо підійти до питання ретельно, вдасться знайти мікрофінансові компанії, які дають гроші під 0%, а значить поліпшення кредитної історії не буде коштувати ні копійки.

Як поліпшити скоринг-оцінку і шанси на кредит?

Звертаючись за фінансовою допомогою, пам’ятайте, що скоринг-оцінка нестабільна, і перераховується кожного разу по новому.

Щоб поліпшити свої показники і збільшити ймовірність позитивного рішення за заявкою, скористайтеся невеликими порадами:

ПОРАДА № 1
Ретельно перевіряйте заповнену інформацію. Навіть якщо ви зробили помилку в анкеті, робот може сприйняти її як навмисне викривлення інформації.

ПОРАДА №2
Платіть за рахунками. Якщо ви ухиляєтеся від сплати податків, пропускаєте термін оплати комунальних платежів, довго тягнете з поверненням боргів – рейтинг падає.

ПОРАДА №3
Депозити. Навіть якщо у вас на рахунку буде невелика сума, це суттєво покращить оцінку. До того ж, звичка відкладати щомісяця по троху – відмінна інвестиція.

Короткий висновок

Звертаючись за фінансовою допомогою, не розраховуйте на випадок. Підготуйтеся, поліпшіть свою кредитну історію, і тоді ймовірність отримання кредиту буде високою.

(На правах реклами)