Як у Цюріху змушують людей сортувати сміття та купувати пакети для нього за €1,5 (ВІДЕО)

У швейцарському місті Цюрих вже майже 70 років немає сміттєзвалищ, адже половину домашніх відходів жителі самостійно сортують та відправляють на повторне використання. Те, що не підлягає переробці, спалюють і натомість отримують енергію або видобувають метали. Про це повідомляє Настоящее Время.

У Цюриху жителям просто вигідніше сортувати сміття власноруч та безкоштовно відправляти його на переробку. В іншому випадку для змішаного сміття людям доводиться купувати спеціальні білі пакети за 1,5 євро. Тож чим краще вони сортують свої відходи, тим менше їм потрібно витрачати гроші на пакети.

“Ми маємо службу, яка контролює нелегальне викидання сміття. Якщо ми знаходимо якийсь неоплачений пакет з відходами, то стараємося вирахувати того, хто цей пакет викинув, – розповідає Даніель Еберхард з Управління по переробці відходів. – На перший раз ми просто інформуємо людину, що так робити не можна. Якщо ж таке відбувається повторно, то ми можемо звернутися до поліції, яка має право виписати порушнику штраф”.

У Цюриху дозволяють викидати скляні та металеві відходи лише з 7 години по 20. Це робиться для того, аби мешканці будинків, розташованих неподалік смітників, могли спокійно спати. З тієї ж причини сміття заборонено викидати у неділю та святкові дні.

Відходи, які не піддаються повторному використанню йдуть на сміттєспалювальний завод Хагенхольц. Щорічно так утилізують понад 250 000 тонн сміття. З відходів завод може отримати десятки тонн алюмінію та навіть видобувають золото із попелу. А енергія, яку отримують в результаті спалення, йде на опалення 170 000 будинків у місті.

При цьому дим від сміттєспалювального заводу абсолютно безпечний. Відповідно до законодавства Швейцарії компанія, яка займається утилізацією, зобов’язана очистити цей дим максимально ефективним способом.