Вивчення іноземної мови – 9 речей, які вам необхідно знати

 

 Багато хто розглядає період виходу на пенсію як період відпочинку, коли є час на те, аби посидіти з онуками, поспілкуватися зі своїми сусідами на лавці у дворі та повирощувати городину в невеличкому будиночку за містом. Якщо ж Ви ще працездатний пенсіонер, то через мізерну пенсію будете змушені шукати роботу прибиральниці, консьєржки або ж сторожа. Багато колишніх військових, до яких відноситься й наш герой, працюють в охороні. “Я завжди вивчав іноземні мови, які хотів застосовувати у роботі, плюс дуже хотів скористатися оранізаційними навичками, яких набув під час служби у ЗСУ”, – ділиться своїми спогадами Юрій. Для нього вихід на пенсію став можливістю втілити свої мрії у життя й він вирішив разом із донькою відкрити бюро перекладів Glebov – бізнес, який потребував мінімум інвестицій та дозволяв реалізовувати поставлені завдання подальшого розвитку.

                “Із самого початку роботи було надзвичайно важко, але ми працювали усією родиною й постійно підтримували один одного”, – розповідає Юрій. Через декілька років роботи ми значно розширило перелік пропонованих послуг і змогли відкрити власний офіс, що й призвело до появи нового напрямку – курсів іноземних мов. Зараз Юрій дуже задоволений своїм бізнесом та планує розвиватися далі. “Я вважаю, що досягнув усього завдяки моїй родині та своїй пристрасті до вивчення мов, – говорить Юрій. – Ніколи не пізно почати вивчення іноземної мови, незалежно від віку, статі, соціального становища й т.д”. Наразі одним із головних завдань Юрія та його команди є поширення культури вивчення іноземних мов та спростувати різноманітні мовні стереотипи. “Вивчення іноземної мови схоже на власний бізнес – тут головне бажання й наполегливість, мотивація та зосередженість на кінцевій меті”, – говорить Юрій. Тому ми підготували для вас поради, які допоможуть не тільки у вивченні мови, а й у розвитку своєї власної справи

1. Ставте перед собою реалістичну, чітку мету

Ви вирішили вивчати іноземну мову. І що далі? Найперше, у чому ви маєте чесно собі зізнатися: чого саме ви хочете досягнути і за який час? Наталка Устименко, головний редактор у Glebov, зазначає: “Вивчення мови проходить краще, якщо ви розбиваєте весь процес на цілі, яких можна досягнути за декілька місяців. Реальне розуміння власних досягнень і є найкращим мотиватором”.

З самого початку вивчення мови ви буде окрилені та сповнені натхненням, але ставити собі за мету “вільно розмовляти іноземною мовою” – не найкраща ідея. Юрій, директор бюро перекладів та курсів іноземних мов Glebov рекомендує ставити перед собою реалістичні та зрозумілі цілі: “Чому б не поставити собі за мету вміти читати газету на мові, яку ви вирішили вивчити, й при цьому не шукати слова у словнику”.

2. Нагадуйте собі, чому ви вчите цю мову

Можливо, це звучить очевидно, але розуміння, чому саме ви вчите іноземну мову – надзвичайно важливе. Юрій, який усе життя любив вивчати іноземні мови, говорить: “Мотивація це, зазвичай,  перше, на що необхідно звертати увагу, особливо це важливо для тих, хто самостійно вивчає мову.” Аби не втратити мотивацію, ви можете записати 10 причин, чому ви вивчаєте цю мову й збережіть цей файл на своєму робочому столі під назвою: “Читати, коли виникають сумніви”.

3. Зосередьтесь на тому, що саме ви хочете вивчити

Дуже часто дискусія щодо вивчення мов зводиться до суперечки щодо використання традиційних та новітніх підходів у навчанні. З точки зору Наталки, ці суперечки марні, адже: “Тут не стоїть питання в порівнянні онлайн та офлайн навчання або ж у порівнянні вивчення мови за допомогою традиційного підручника чи за допомогою новітніх додатків до телефону. Тут необхідно ставити питання про те, яким чином отримати доступ до елементів мови, які необхідні для досягнення поставленої мети, яким чином представляти ці елементи та надати можливість студенту зрозуміти їх.”

Коли ви віддаєте перевагу тому чи іншому методу вивчення іноземної мови, уважно подумайте, що саме дасть вам вивчення мови з використанням тієї чи іншої технології. “Безперечно, – додає Наталка, – вивчення мови відбувається всередині нас, а тому зовсім неважливо чи то перед вами знаходиться комп’ютер, книга чи викладач”.

4. Читайте для задоволення

Для багатьох працівників нашої компанії читання було не тільки одним із методів досягнення успіху, але й одним з найприємніших аспектів процесу навчання. Юрій Глебов пояснює, що читання в своє задоволення “дає можливість познайомитися з різними видами словників, з якими ви не зустрінетесь у повсякденному житті; також завдяки читанню можна впорядкувати складні граматичні структури”. Перша книга, яку ви прочитаєте іноземною мовою стане для вас монументальним досягненням, про яке ви точно не забудете”.

5. Вчіть слова у контексті

Запам’ятовувати список слів може бути важко, особливо тоді, коли треба виокремити певні слова.  Наталя Устименко впевнена, що асоціації відіграють надважливу роль при запам’ятовуванні нових слів. “Найкращий спосіб сформувати словниковий запас – це впевнитися, що список, з якого ви вчите слова, містить знайому вам лексику, яку ви потім зможете використвоувати у своєму повсякденному спілкуванні “, – додає вона.

6. Не зважайте на міфи: вік – це лише цифра

Ви – доросла людина, яка розмовляє тільки однією мовою. І що, виходить, що ваш мовний потяг вже пішов? Юрій категорично заперечує це, наводячи власний приклад: “Ключовим поняттям у цьому міфі є той факт, що у літньому віці вивчити мову важче.” Дорослі та діти вчаться по-різному, але це не означає, що може бути пізно почати вчити іноземну мову.  “Мови – це органічні та системні структури. У дитячому віці ми вивчаємо мову органічно та інтенсивно, а у дорослому – систематично”, – коментує Наталка.

Якщо ж Ви все ще сумніваєтеся у власних можливостях вивчити мову, то можете черпати натхнення від перших філологів та засновників лінгвістичної науки, які вивчили десятки мов до енциклопедичного рівня, коли вже були дорослими.

7. Час від часу приділяйте увагу вивченню своєї рідної мови

Володіння рідною мовою може здаватись природнім явищем, але це не обов’язково означає, що ви добре розумієте та знаєте цю мову. Наталка впевнена, що не можливо досягти успіхів у вивченні іноземної мови, допоки не оволодієте своєю власною: “Я вважаю, що знання власної мови та розуміння того, яким саме чином функціонує мова надзвичайно важливі, особливо коли ви хочете вивчити одну або декілька іноземних мов”.

8. Не варто недооцінювати важливість перекладу

На різних етапах вивчення мови необхідно використовувати різні підходи до навчання. Як тільки ви досягли певного рівня професіоналізму і можете щось сказати, то може настати таке відчуття, що прогрес вивчення мови дещо сповільнився. “Тут настає час , коли на допомогу приходить переклад, – посміхається Наталка. – У цьому випадку його варто розглядати як вправу, яка допомагає перейти на новий рівень вивчення іноземної мови. Адже вправи з перекладу не дозволяють перефразувати вихідний текст та змушують учня перейти на наступний рівень”.

9. Остерігайтеся вільного володіння мовою

Багато спеціалістів з насторогою ставляться до такого поняття як вільне володіння мовою. Адже цьому поняттю надзвичайно важко дати визначення. Тому перед початком вивчення іноземної мови не варто ставити собі за мету вільне володіння нею. Та й взагалі, вивчення іноземної мови ніколи не припиняється, оскільки це ще й знайомство з культурою, особистий розвиток та безкінечне вдосконалення. “Мені здається, що мета вільно оволодіти іноземною мовою – головна помилка багатьох учнів, бо так втрачається відчуття успіху своїх маленьких досягнень”, – каже Юрій.

Сподіваємося, що ці поради стануть багатьом у нагоді, особливо на початку навчального року. Якщо ж ви все ще розмірковуєте про те вивчити іноземну мову чи ні, то можемо з упевненістю сказати – вчити. Ви все ще розмірковуєте, чи варто відкривати бізнес? Спробуйте вивчити іноземну мову і якщо у вас усе вийде, то сміливо розпочинайте власну справу.

http://glebov.com.ua/index-ukr.html