Використання частотно-регульованого електроприводу дозволяє економити до 50% електроенергії

 

Коротко-замкнуті асинхронні електродвигуни піддаються регулюванню за допомогою електронних схем, які реалізовують частотний спосіб керування. Це дає не тільки економічний ефект у скороченні споживання електроенергії, а й дозволяє створювати нові схеми керування технологічними процесами. 
 
Більшість електроприводів реалізовано на основі нерегульованих приводів з асинхронними двигунами. Вони використовуються у водопостачанні, теплозабезпеченні, в системах вентиляції та кондиціонування. В таких випадках, плавне регулювання швидкості обертання дозволяє в багатьох випадках відмовлятися від використання дроселів, засувок, виконавчих механізмів та іншої регулюючої апаратури. Значно спрощується механічна частина системи, підвищується її надійність і понижуються експлуатаційні затрати, а також затрати на купівлю регулюючої апаратури.
 
При з’єднанні через частотний регулятор, пуск двигуна відбувається поступово без пускових струмів і ударів, що знижує навантаження на двигун і механізми, збільшує термін служби. Використання частотно-регульованого електроприводу дозволяє отримати економію електроенергії до 50%. Енергозбереження виникає через усунення непродуктивних затрат в засувках та інших регулюючих пристроях. Для водопостачання – плавний пуск зменшує гідроудари і зменшуюється кількість аварій через розрив трубопроводів.
 
Для котельних установок і центральних теплових пунктів термін окупності частотного регулювання лежить в межах 1-2 років. Це розрахунки по економії електроенергії, але є ще виграш в зниженні експлуатаційних затрат на обслуговування насосів, зниження втрат теплоносія в мережі.
 
До початку впровадження такої системи варто виконати розрахунки технічно-економічного обґрунтування, яке дозволить визначити не тільки термін окупності від впровадження, але й правильно організувати технологічний процес з врахуванням можливостей приводів з частотним регулюванням.
 
EcoTown.com.ua