В Ужгороді провели унікальну операцію на відкритому серці

 

Подібні оперативні втручання в Україні здійснюють два-три рази на рік, – кажуть у департаменті охорони здоровя закарпатської ОДА.


Закарпатські кардіохірурги готувалися до оперативного втручання декілька місяців, для консультаційної допомоги запросили із Відня одного з найкращих кардіохірургів Австрії професора Альфреда Кохера. Для пацієнтки з Берегівщини операція стала єдиним шансом на життя.

«Це пацієнтка з аортальним стенозом, тобто зі стандартним звуженням клапану, який веде до серця. Але є така особливість – кільце цього клапану, який є виходом зі шлуночка серця, дуже вузьке. Тому ми його будемо розширювати. Це складна операція», – розповів перед початком операції професор Альфред Кохер.
Медик пояснив, що фактично потрібно поставити своєрідну заплатку із тканин перікарду, яка розширить кільце аортального клапану. Це допоможе відновити нормальну роботу серця   
Операція тривала понад 6 годин. Працювала бригада у складі 12 чоловік, серед яких два – закарпатські кардіохірурги – Павло Лукач і Роберт Раті та їх австрійський колега Альфред Кохер.
       На черзі у пацієнтки – період реабілітації, яка триватиме два-три тижні, – інформують в департаменті охорони здоров’я Закарпатської ОДА.

   Довідково: Серцево –судинні захворювання на першому місці за смертністю у світі. В Україні майже дві третини смертей – саме через цю патологію. Щороку серцево-судинні захворювання забирають життя понад півмільйона українців. Профілактика, своєчасна діагностика і ефективне лікування – три складові які дозволять зупинити ріст кількості цих захворювань.  
    Одним із кроків що дозволить ефективно і своєчасно надавати медичну допомогу хворим із серцево-судинними захворюваннями є відкриття реперфузійного центру в м. Хуст, який запрацює вже наступного року. Це дозволить швидко надавати необхідну допомогу пацієнтам при гострих станах та уникнути ускладнень, які виникають при інфаркті та інших серцево-судинних патологіях.