Учені створили портативний охолоджувальний жилет для пацієнтів з інфарктом

Німецькі вчені створили охолоджувальний жилет для надання невідкладної допомоги пацієнтам з інфарктом міокарда.

Як повідомляє medGadget, розробкою пристрою займалися фахівці Інституту Хоенштайн (Hohenstein Institute) в Беннінгхаймі, Німеччина.

Гострий інфаркт міокарда – порушення кровопостачання ділянки серцевого м’яза. У деяких випадках цей стан супроводжується зупинкою серця. Недостатність кровообігу зумовлює пошкодження тканин, чутливих до нестачі кисню (у першу чергу головного мозку). При цьому зниження температури тіла до 32-34 градусів Цельсія дозволяє істотно знизити ризик ушкодження мозку за рахунок уповільнення метаболізму нейронів.

Співробітники Інституту Хоенштайн розробили пористу вологостійку тканину і створили з неї охолоджувальні подушки. Поєднавши разом кілька таких подушок, вчені зібрали жилет. Подушки заповнили водою і підключили до запаяного контейнера з мінералом із групи цеолітів. При відкритті клапана цеоліт охолоджує воду майже до нуля градусів.

Таким чином, охолоджувальний жилет може працювати за відсутності будь-якого джерела живлення. Надалі розробники мають намір оснастити пристрій портативним дефібрилятором, а також датчиками для реєстрації електрокардіограми. Такі пристрої зможуть використовувати особи без спеціальної підготовки, у зв’язку з чим жилетами пропонується забезпечити засоби громадського транспорту і різні установи.

За матеріалами: МедНовости