Топ-10 кращих серіалів 2016 року, які варто подивитися (ВІДЕО)

Журнал про культуру Vulture, підводячи підсумки року, опублікував список кращих серіалів.

“Завжди важко зробити з річної кількості серіалів список 10 кращих, та у 2016 році це взагалі майже неможливо”, — пише автор статті.

“Повний вибір предметів, варіацій та стилів був сліпучим…У моєму першому списку 10 кращих серіалів було біля 30 найменувань, і чим довше я над ним сидів, тим більше додавав. Деякі помітні серіали, що не увійшли до мого списку Топ-10, такі як американський «Містер Робот» та «Світ Дикого Заходу» від HBO, були дуже амбіційними, і також заслуговують на повагу; їх недоліки більш цікаві, ніж успіхи інших. Тому краще вважати, що у цьому списку не кращі з кращих, а тільки сама вершина айсбергу».

  1. Атланта (FX)

Перший сезон “Атланти” був такою глибокою особистою витонченістю розумності, що струхнув усі схожості і став прекрасним сам по собі. Але серіал також вражає як культурна антропологія, що торкається питань класу та раси. Головні герої — два брати, які мріють про велике музичне майбутнє. Вони намагаються досягти успіху, щоб потрапити на велику сцену. У них вже з’являється типовий для реперів флоу і грув. Однак життя молодих людей вельми непросте. Їм доводиться боротися за місце під сонцем в одному з найбільш амбітних міст. Атланта — місце, де нікому успіх не гарантований.

  1. Дівчина за викликом (Starz)

Цей серіал про Крістіну (Рілі Кіо), студентку юридичного факультету та інтерна з Чикаго, що по сумісництву надає ескорт-послуги заможним чоловікам, теоретично був продовженням напівсатиричного серіалу 2009 року. Але виконавчі продюсери Емі Сейметс та Лодж Керідан зробили його більш темним, більш загадковим, створивши щотижневий півгодинний еквівалент екзистенційному та скептичному кіно, що Антоніоні та Бергман створювали у 1960-ті. Фінал серіалу — одна з найкращих серій у історії телебачення: її можна безкінечно передивлятися та захоплюватися.

  1. Американська Історія злочинів (ESPN)

Ніхто не міг передбачити, що один з найвиснажливіших американських кримінальних судових процесів перетвориться на не один, а цілих два класичних серіали 21 рік потому: сатиричний міні — серіал Райана Мерфі, Ларі Каражевскі та Скота Александера, та безкомпромісний документальний роман від режисера-постановника Ерза Еделмана. «Американська історія злочинів» — це серіал-антологія, який висвітлює найрезонансніші випадки в історії юриспруденції цієї країни. Унікальний судовий процес, блискуче закручений сюжет, напружена наелектризована режисура, чудові акторські роботи, — все це ви можете побачити на власні очі.

  1. Кінь БоДжек (Netflix)

Другий сезон серіалу Рафаеля Боб Уоксберга був яскравим портретом депресії, омани та помилок, яким протистоять Mad Men; у третьому сезоні у героя-коня у житті настає піднесення, але він вчиться тому, що не отримати бажаного краще, ніж отримати те, чого ти зовсім не хочеш. Доросла анімаційна трагікомедія в світі, населеному антропоморфними тваринами і людьми. У серіалі йдеться про коня на ім’я БоДжек, який весь час п’є віскі, а також про його колишню кохану і його друга-людину.

  1. Американці (FX)

Як тільки ви подумали, що серіал Джо Вайсберга та Джоел Філдз про російських шпигунів у 80-ті не міг перевершити себе, то він зміг; незвична структура сезону (скорочений четвертий сезон та перша частина п’ятого сезону) тільки поглибили відчуття нестабільності та постійного здивування. Серіал розповідає історію про складнеий шлюб двох агентів КДБ, які під виглядом американців заселяються в передмістя Вашингтона відразу після того, як президентом обирають Рейгана. Підставний шлюб Філліпа і Елізабет з кожним днем стає все більш справжнім і емоційним, незважаючи на ескалацію «холодної війни» і небезпечні відносини, які вони повинні підтримувати з мережею шпигунів і інформаторів. Напруга зростає, коли з’являється новий сусід Стен, агент ФБР, який працює в контррозвідці.

  1. Божевільна Колишня Дівчина (The CW)

Серіал Рейчел Блум та Алін Брош МакКенна має психологічний аспект більш демонстративної “серйозної” драми, плюс дурнуваті жарти з романтичних комедій, грубий фарс як у “Я кохаю Люсі”, вміло зрежисовані моменти жалю та сумніву, та майже невичерпний запас розумних, оригінальних пісень. У центрі сюжету самотня жінка Ребекка, яка через 10 років зустрічає свою шкільну любов, хлопця на ім’я Джош. Ребекка вирішує кинути престижну роботу юриста в Нью-Йорку, щоб відправитися в Уест Ковіна, штат Каліфорнія, де і проживає її коханий.

  1. Дуже дивні справи (Netflix)

Такий же популярний, якою була сімейна драма/жахи/наукова фантастика Даффер Бразерз, у нього, тим не менш, є щось від кіно 1980-х, зокрема основну увагу переключено на колись возведених у культ улюбленців. Але не схожість зробила цей серіал таким популярним, а прискіплива увага до динаміки родини та низький рівень страху раптової трагедії. Головні дії серіалу розгортаються в 80-х роках на території тихого провінційного міста. Раптово зникає підліток на ім’я Вілл. З’ясувати обставини справи сповнені рішучості рідні хлопчика і місцевий шериф. Також події зачіпають кращого друга Уїлла — Майка. Він починає власне розслідування. Тепер Майк упевнений, що близький до розгадки, однак для цього йому доведеться опинитися в епіцентрі запеклої битви потойбічних сил.

  1. Виправляти помилки (Sundance)

Четвертий та фінальний сезон серіалу Рей Мак Кінона про тільки звільненого в’язня камери смертників неприкрито повернув сюжет у бік Нового Завіту, звернувши увагу на зцілення, великодушність та трансформацію. Разом з “Атлантою”, “Королевою цукрових плантацій” та драмою «Cinemax» з 1970х Куоррі, це також була частина великої хвилі нового Південного художнього кінематографу , яка нейтралізувала багато стереотипів, що й досі сильно впливають на американське телебачення. Головний герой серіалу — Даніель Холден, якому доводиться заново будувати своє життя після 19 років, проведених у камері смертників.

  1. Хорас та Піт

Міні-серіал творця “Луі” Луіса Сі Кей виглядав би як руйнуючий табу сітком Нормана Ліра, якби не їдкий розпач післявоєнної театральної драми, що зображує багато здебільшого озлоблених та неадекватних жителів Брукліна з милосердям та увагою до ексцентричних деталей. Часом напруга дуже зростає, але кому до цього діло? Нічого подібного створено не було, та спустошуючий фінал переміг “Америку” Саймона і Гарфункеля. Серіал розповідає про нью-йоркськоий паб, яким вже сто років володіють покоління Хорасів і Пітів.

  1. Голі Перці (TBS)

Створений Майклом Снойволтером, Сарою-Віолетою Бліс та Чарльзом Роджерсом (серед інших), це було одне з найбільших здивувань року. Серіал розповідає про чотирьох друзів, які об’єднуються заради пошуків своєї знайомої Шантель, при цьому одна з компанії ще і бореться з депресією.Цей серіал про групу розбещених, безтолкових жителів Нью-Йорка по 20 з лишнім років, що шукають зниклого однокласника зміг брутально висміяти специфічні види прав, у той самий час всерйоз приймаючи перші ознаки самоусвідомлення героїні (Алія Шоукет).