Супермаркети обрадає безробітна молодь
- Різне
- 08:33 | 25.04.2013
Як виглядає сучасний крадій, на що здебільшого «накидають око» магазинні злодії, хто має право оглядати та затримувати підозрюваних у крадіжці, про це та інше дізнавалися журналісти у заступника начальника – начальника сектору організації служби Управління Державної служби охорони при УМВС України в Закарпатській області підполковника міліції Василя Скраля на брифінгу, присвяченому крадіжкам з торгових центрів.
– Серед тих, кого затримали наряди Державної служби охорони при спробі крадіжки в супермаркетах протягом минулого року, були здебільшого хлопці, віком не більше 25 років, — зазначив підполковник міліції Василь Скраль.
Найпоширенішими об’єктами крадіжок були банки з ікрою, дорогий коньяк, картриджі для гоління, канцтовари, електроприлади, прилади для садівництва, тощо. Ці предмети обирали через невеликий розмір та відносно високу вартість. Їх легше сховати, винести, а потім продати. Коли крадій намагається винести саме ці товари, є велика вірогідність того, що людина займається цією справою «професійно».
Що стосується так званих людей без постійного місця проживання, то об’єктом їхніх крадіжок частіше стає алкоголь і закуска до нього. Хоча до крадіжок вони вдаються рідше, адже своїм зовнішнім виглядом відразу звертають на себе увагу, їх навіть можуть не пустити до приміщення.
Серед тих, хто краде, часто зустрічаються просто жадібні люди, як от 30-річний чоловік, який в мукачівському супермаркеті набрав повний кошик продуктів, а приховав ароматизатор для машини. Зустрічаються і майже кумедні випадки, коли крадій так доводив свою невинність, що з під одягу випала крадена пляшка коньяку. Бувають і зовсім дивні випадки, як от, коли жінка у дорогій шубі намагалася приховати під нею продукти вартістю трохи більше ніж на 60 гривень. Свій вчинок вона пояснила тим, що вкрала з цікавості, так би мовити – для адреналіну.
Поодинокі випадки наче великих збитків магазинам не завдають, але якщо узагальнити, то суми втрат сягають величезних розмірів. Показник по Україні в середньому – один відсоток від загального товарообороту. На величезних площах супермаркетів за широким асортиментом товару прослідкувати майже неможливо.
Василь Васильович відзначив, що значну допомогу охоронцям у справі боротьбі з крадіжками надають системи відеоспостереження, які дозволяють слідкувати за великими торгівельними залами, одночасно фіксуючи момент крадіжки, що є беззаперечною доказовою базою. Та охороні супермаркету без міліції все ж не обійтися. Охорона не має права проводити обшук покупця, бо це можуть робити тільки працівники міліції. Якщо охорона не викликала міліцію і продовжує затримувати людину, це може бути кваліфіковано як незаконне позбавлення волі, що тягне за собою кримінальну відповідальність. Тому більшість супермаркетів краю уклали договори з Державною службою охороною при МВС, міліціонери якої завжди оперативно прибувають на виклик.
УДСО при УМВС України в Закарпатській області
Коментувати