Стандарт OTG – гарний спосіб розширити можливості мобільного пристрою?

Останнім часом виробники телефонів та іншого мобільного обладнання активно впроваджують технологію OTG у свою продукцію. Кожен пристрій має USB-роз’єм, завдяки якому можна зарядити батарею або обмінюватися даними. Технологія OTG у свою чергу розширює наявний функціонал і відкриває можливість підключення різного периферійного обладнання до смартфона або планшета. Багато компаній включають відповідний перехідник або кабель у комплект. Якщо у вас його немає, то потрібний варіант шукайте тут https://www.aks.ua/uk/catalog/perehodniki/ .

Як перевірити, чи підтримує мобільний пристрій OTG чи ні?

Насправді, більшість Android-телефонів та планшетів підтримують технологію USB OTG. Однак, якщо потрібно встановити наявність цієї функції, зробити це можна двома способами.

У першому випадку потрібен оригінальний бокс, в якому поставлявся мобільний пристрій. На упаковці має бути нанесений відповідний логотип “USB ON-THE-GO”. Якщо такого напису немає, то завантажуємо з Play Store спеціальний додаток. Одним із таких є USB OTG Checker. Після завершення встановлення софта відкрийте його. На дисплеї з’явиться повідомлення про те, чи має вибране обладнання сумісність з технологією, що нас цікавить, чи ні.

Що будемо підключати через USB OTG?

Функціонал, що підтримується технологією USB OTG, досить великий. Завдяки цьому ми зможемо підключати таке периферійне обладнання, як: клавіатури, миша, портативний принтер і т.д. Ігроманів порадує те, що телефон може бути укомплектований геймпадом. Більшість моделей перехідників OTG оснащені одним портом для підключення. Щоб відкрилася можливість установки декількох девайсів, необхідно озброїтися ще й USB-хабом, який дозволить з’єднати кілька пристроїв в одну мережу. Технологію OTG оцінять і власники планшетів. Деякі моделі не оснащені вбудованими модулями 3G і 4G. USB OTG дозволяє підключати до планшета зовнішні модеми. Крім периферії, до нашого мобільного пристрою можемо підключити, наприклад, флешку. Завдяки цьому вдасться без проблем підготувати резервну копію даних.

Альтернатива OTG технології

На деяких мобільних пристроях можуть бути покладені функції OTG. У такому випадку можна спробувати рутувати пристрій і відкрити доступ до прихованих функцій. На жаль, це спричиняє втрату гарантії, тому з новим обладнанням краще не проводити таких маніпуляцій. У такому разі краще купити, наприклад, мишу або клавіатуру, які використовують бездротовий зв’язок, тобто Bluetooth чи Wi-Fi.