Штатний режим роботи, щогодинні зустрічі та врегулювання ситуації на кордоні

 

– Протягом новорічних та різдвяних свят пункти пропуску в зоні діяльності Чопської митниці Міндоходів працювали у звичайному штатному режимі – надзвичайних подій не було, скарги з боку суб’єктів ЗЕД та громадян до відомства не надходили, – інформує Зигмунд Гадар, начальник  відділу  організації  митного  контролю Чопської  митниці  Міндоходів.
 
В органі доходів і зборів зазначають, що з 1 по 7 січня спостерігалось збільшення пасажиропотоку. Зі слів фахівців, якщо в середньому за добу у звичайному режимі роботи пропускається 24 200 громадян, то у минулі святкові дні – 25 550.
 
У порівнянні з минулим роком спостерігається деяке збільшення пропуску через митні пункти пропуску Чопської митниці Міндоходів як транспортних засобів особистого користування, так і громадян, на 1%.
 
– Разом з цим, слід зазначити, що починаючи з 1 січня 2014 року у пункті пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митного поста «Ужгород» спостерігалось накопичення легкових транспортних засобів на ділянці «виїзд» з України. Зокрема – 23 транспортні засоби особистого користування, проте, цей факт чергою не вважається, тому що черга – це більше 100 транспортних засобів особистого користування, або більше 50 вантажних транспортних засобів. Ситуацію було ліквідовано шляхом проведення переговорів з митниками та прикордонниками Словаччини.  Більшість громадян перетинали кордон з ціллю зимового туризму та подорожували до Словаччини, – зазначає Зигмунд Гадар, та додає, – майже щогодини керівництво митного поста з метою врегулювання ситуації, що склалася, проводило зустрічі на червоній лінії з суміжною стороною. В результаті обговорення прийнято спільне рішення про оформлення рейсових та туристичних автобусів через «виїзд» на вантажному напрямку митного поста «Ужгород» та словацького пункту пропуску «Вишнє Нємецьке», у зв’язку із відсутністю руху на цьому напрямку. За результатами вжитих заходів черга протягом 6 годин була усунута.
 
Фахівці Чопської митниці Міндоходів інформують, що в основному наші громадяни виїжджали до туристичних баз та комплексів Словаччини з метою проведення відпочинку, а також відвідували Швейцарію, Австрію, Німеччину та Францію, шляхом перетину кордону з Угорщиною.
 
Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області