Що важливо при плануванні маленької кухні

Приміщення часто не можуть похвалитися великим простором, через що в них вкрай незручно перебувати, не кажучи про те, щоб займатися активними процесами. Тим часом у багатьох будівлях вибору просто немає, і якось збільшити розміри приміщення неможливо, а тому доводиться не тільки ретельно планувати розміщення абсолютно всіх елементів, а й максимально комбінувати можливості приміщення з використанням майбутніх меблів.

Якщо хоч щось вимагатиме додаткових трудомістких дій, то людині це швидко набридне. Відповідно, потрібно планувати так, щоб до подібного не доходило. Кухня найчастіше підходить під все описане, а посилюється ситуація тим, що, незалежно від бажання, людина проводить у цій кімнаті багато часу. Це говорить про те, що це приміщення важливо зробити якомога функціональнішим.

Важливі нюанси, які варто пам’ятати при облаштуванні кухні

Насамперед потрібно правильно продумати розміщення робочого кухонного трикутника плита – холодильник – раковина. Це три предмети, які людина використовує на кухні найчастіше, а тому і доступ до них має бути максимально вільним. Ніщо не повинно заважати, а між собою зони не повинні конкурувати. Тільки після того, як буде визначено положення цієї трійки, можна приступати до розміщення решти елементів майбутньої кухні.

Наступним доведеться підбирати меблі кухонного гарнітура в залежності від того, скільки в кімнаті вільного простору і скільки місця потрібно залишити вільним. Чим менша кухня, тим більш специфічний кухонний гарнітур їй потрібно: з додатковими маленькими скриньками, своєрідними формами та робочими поверхнями, які можна буде легко приховати. По можливості меблі варто робити на замовлення, щоб передбачити всі вимоги та бажання клієнта. Такий гарнітур дозволить максимально заощадити простір.

Меблі в невеликій кухні по можливості повинні бути складними. Суть такого ходу – у максимальній зручності та економії простору, коли столи стають стільцями, а при необхідності складаються один в один, як матрьошка. І хоча коштують такі меблі дещо дорожче, це дозволяє значно скоротити зайняту площу, зберігаючи красу інтер’єру.

Коли власник точно визначився з кухонним гарнітуром та меблями, можна переходити до організації освітлення, яке на кухні обов’язково має бути багаторівневим. Окреме освітлення потрібно над робочою зоною, плитою та мийкою. По можливості потрібно організувати локальне освітлення над обіднім столом та основне – для приміщення. До речі, природне освітлення не завжди виходить використовувати через розташування вікна, тому краще зробити ставку на грамотно продумане штучне світло. Більше корисної інформації про вибір та купівлю кухні дивіться на https://souzmebel.com.ua/kuhni_gotovye.html .

Технічно це головні нюанси, які важливо дотриматись у маленькому кухонному приміщенні. Щодо матеріалів, кольорів та іншого, то для цього підходять стандартні кухонні рекомендації, з якими конкретному власнику доведеться розбиратися самостійно. Чим ретельніше все буде продумано, тим затишніше та практичніше вийде кухня, а її розміри не матимуть жодного значення.