Поради від МОЗ: що робити, коли вкусив кліщ
- Різне
- 10:05 | 22.04.2018
У Мінздоров’я розповіли, що робити, якщо ви виявили кліща на шкірі.
Розпочався найактивніший період кліщів, який припадає на квітень-травень. Оскільки весняне тепло дозволяє відпочивати на природі, то все більше людей можуть опинитись під загрозу укусу кліщів.
Ви не завжди зможете помітити, що кліщ присмоктався – анестезуюча рідина, яку він виділяє, робить укус практично безболісним. Найчастіше кліщів помічають через 2-3 дні: на місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується у розмірах, – відзначають медики.
Тому на офіційній сторінці МОЗ у соцмережі Facebook розповіли, що робити, якщо у вас на шкірі опинився кліщ.
Негайно звертайтесь до найближчого травмпункту. Якщо поблизу його нема чи у вас нема змоги це зробити, то спробуйте позбутись від кліща самотужки: повільно витягуйте разом із хоботком, розхитуючи пальцями у марлевій серветці або пінцетом чи петлею з нитку, яку варто прикріпити якомога ближче до шкіри.
Після видаленні змастити рану антисептиком. Якщо ж залишилась частина кліща, то його краще видалити стерильною голкою. А решти цих тварин помістити у будь-який чистий посуд з кришкою. Згодом за направлення лікаря у лабораторії проведуть дослідження кліща на наявність збудників бореліозу.
Добре помийте руки з милом і упродовж двох тижня щодня міряйте температуру. Якщо ж вона піднялась або на шкірі з’явилось почервоніння, тоді варто негайно звернутися до лікаря.
“Не усі кліщі переносять збудників захворювання. Водночас, існують такі небезпечні захворювання як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо. Щорічно із укусами кліщів до закладів охорони здоров’я звертаються в середньому близько 20 тис людей”, – підсумовують у МОЗ.
Коментувати