Плюси і мінуси мікрокредитування в Україні

Останнім часом в Україні спостерігаємо значне зростання виданих мікропозик. Що це: всесвітнє зло або невимовне благо? Істина десь посередині. У цій статті розглянемо всі за і проти мікрокредитів.

Плюси мікрокредитів – вигідні умови і швидкі виплати

При першому зверненні в таку організацію вони обіцяють позику під 0,01%, але вже при наступних позиках процентна ставка значно зростає. Так що, якщо у Вас не вистачає коштів до зарплати, стипендії або соціальних виплат, тоді МФО вам може допомогти.
Крім того, доступність – один з основних козирів МФО.

Як зазначалося:

В Україні показник рівня проникнення фінансових установ досягає 63% …

Порядку 37% громадян країни не оформляють рахунки в банках, а близько17 мільйонів проживають в населених пунктах, де просто відсутні банківські відділення або підрозділи фінансових організацій.

58% жителів держави зізнаються, що часто стикаються з гострою нестачею коштів.
Природньо, що саме мікрофінансові компанії для них – це єдиний вихід із ситуації.
Дуже рятують мікрокредитні організації людей, які мають не зовсім хорошу кредитну історію. У звичайному банку Вам не дадуть кредит з поганими показниками, а в МФО можна оформити таку позику в інтернеті в один клік.

Мінуси мікрокредитів або те, за що їх не люблять

Поступово в Україні мікрокредити стали стрімко витісняти банківські кредити. Звичайно, вони дуже зручні, адже в банках зажадають довідку про доходи з роботи і ще чимало документів, а для видачі мікрокредиту, вам знадобиться тільки паспорт. Єдині дві умови для видачі грошей у таких організацій:
бути повнолітнім;
мати український паспорт.

У той час, як у всіх українських банках детально розглядають вашу кредитну історію і перевіряють ваші можливості погашення кредиту, фінансові організації «роздають» гроші всім підряд. У наші дні в метро, ​​в інтернеті і по телевізору активно рекламують різні мікрокредитні організації. У них йдеться про те, що під мінімальні відсотки можна за 10 хвилин оформити кредит і отримати гроші на картку до зарплати.
Проте усю реальну інформацію вони ховають в договорах і пишуть дрібним ледве помітним шрифтом. Так що, якщо уважно придивитися до умов кредитування і підрахувати, у результаті вийде зовсім не те, що обіцяється клієнту. Якщо ви візьмете мікрокредит і відразу, в цей же день, його погасіть, то Ви дійсно заплатите майже 0% від суми позики, ну а якщо Ви розтягнете повернення на місяць, а то і більше, Вам доведеться переплатити дуже значну суму грошей. Зазвичай в договорах таких підприємств пеня за кожен день прострочення становить 3%.

Якщо Ви не належите до цікавих і вимогливих клієнтів, у вільному доступі такий договір Ви не зможете побачити. У них прописані умови стягнення грошей і майна при не виплаті позики в зазначений термін. Є два варіанти – в першому випадку вони подають до суду, а в другому передають Ваші борги колекторам.
Замість висновку
Мікрокредіти- це доступний, швидкий і простий спосіб отримання грошей практично для всіх верств населення нашої країни. Але завжди варто пам’ятати про умови погашення боргу і відповідальності, яку Ви на себе берете.
 Будь-які кредитні послуги потрібно використовувати з розумом. Тільки в цьому випадку від мікрокредитів може бути користь, а не шкода.
При підготовці статті використовувались матеріали rbc.ua