Даі попереджає:випив-за кермо не сідай!

Поїздки в гості, поздоровлення, корпоративи… Нерідко після цього деякі водії дозволяють собі сісти за кермо у нетверезому стані. Як показує багаторічна практика, саме в період новорічних та різдвяних свят співробітники ДАІ більше, аніж зазвичай, відлучають від керма нетверезих водіїв. Так, наприкінці грудня минулого року, щодня складалося більш, як півсотні протоколів за це порушення.
Звичайно, це неприємно – перейти в ранг пішоходів, коли терміново треба вирішити безліч проблем. Але, треба погодитися, що ці проблеми водії створюють самі.

Нагадаємо, якщо у інспектора виникне підозра, що водій перебуває нетверезому стані, то з’ясувати це можна за допомогою алкотестерів “Drager”. Нагадуємо, що згідно діючого законодавства, допустима норма алкоголю у крові складає 0,2 проміле. Але на такій експертизі повинні бути присутні два свідки. Якщо водій не довіряє цьому приладу, то співробітники ДАІ запропонують пройти тест на алкоголь у лікаря-нарколога. Коли порушник відмовляється і від цього, то складається відповідний протокол (знову ж таки, у присутності свідків) про відмову від проходження експертизи.
Звертаємо увагу на те, що відмова від експертизи означає, що водій визнає своє порушення.
Нагадуємо, що згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф за керування автомобілем у нетверезому стані передбачає такі покарання: штраф від 2550 до 3400 грн, позбавлення права керування строком на 1-2 роки, громадські роботи на 40-50 годин чи адміністративний арешт на строк від 7 до 10 діб. Повторне порушення тягне за собою покарання у вигляді позбавлення права керування строком на 2-3 роки, з можливим оплачуваним вилученням транспортного засобу, 50-60 годин громадських робіт або 10-15 діб арешту. Для тих, хто втретє протягом року допускає таке порушення, передбачено позбавлення права керування строком на 10 років з оплачуваним вилученням транспортного засобу.

 ДАІ ГУ МВС в м.Києві