Чи потрібно переукладати договір про добровільну сплату ЄСВ, укладений з органом Пенсійного фонду та термін дії якого закінчився?

Фахівці ГУ Міндоходів у Закарпатській області роз’яснюють. Фізичним особам – підприємцям, які бажають брати участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та які мали договір про добровільну сплату єдиного внеску, укладений з органом Пенсійного фонду України, термін дії якого закінчився, потрібно укласти новий договір з органами Міндоходів.

Для цього фізичні особи – підприємці подають до органів доходів і зборів за місцем проживання заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування за формою згідно з додатком 2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, в якій зазначають, у якому виді загальнообов’язкового державного соціального страхування вони бажають брати участь та надають копії таких документів:

– документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб платників податків (за наявності);

– трудової книжки (за наявності);

– документа, що посвідчує особу.

Нагадуємо, що фізичні особи – підприємці (спрощена або загальна система оподаткування) та особи, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю, мають право брати участь:

– у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,6%.

– у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, єдиний внесок встановлюється у розмірі 36,21%.

У разі бажання зазначених осіб бути застрахованими за всіма видами загальнообов’язкового державного соціального страхування (пенсійним, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності) єдиний внесок встановлюється у розмірі 38,11 відсотка визначеної для цієї категорії осіб бази нарахування єдиного внеску.

Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску та не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Довідково. Особливості загальнообов’язкового державного соціального страхування визначені Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 9 вересня 2013 року №455.

Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області